Okuldaki yanlış alarm Heidelberg polisini harekete geçirdi

Okuldaki yanlış alarm Heidelberg polisini harekete geçirdi

Heidelberg'de, yanlış alarm polisi harekete geçirdi. Alarmın, okulun dahili, otomatik tehlike sistemindeki yanlış bir alarm tarafından tetiklendiği aktarılırken, polis, okula ağır silahlarla operasyon düzenledi...

Heidelberg'de salı sabahı, tarihi şehir merkezindeki Hölderlin Lisesi'nin önünde ağır silahlı polis memurları görüldü. Sebep ise bir alarmın verilmiş olmasıydı. Ancak alarmın daha sonra yanlış bir şekilde tetiklendiği ortaya çıktı!

TEHLİKE OLMADIĞI AKTARILDI

Heidelberg'deki Hölderlin Dilbilgisi Okulu'nda verilen alarm ve ardından düzenlenen geniş çaplı operasyonla ilgili olarak polisten yeni bilgiler geldi. Rapora göre, operasyon öğleden sonra 13:00 sularında sona erdi. Çok sayıda devriye aracının görevlendirilmesi ve operasyonla bağlantılı olarak kordon altına alınması nedeniyle yakın çevrede trafikte aksamalar yaşandı.

Alarmın, okulun dahili, otomatik tehlike sistemindeki yanlış bir alarm tarafından tetiklenmişti. Okulun binasında hiçbir zaman personel veya öğrenciler için gerçek bir tehlike söz konusunun olmadığı aktarıldı.

ARTI49

FOTOĞRAF: TEMSİLİ

HABERE YORUM KAT