Offenbach ve Uğursal’a Manfred Rommel Ödülü

Offenbach ve Uğursal’a Manfred Rommel Ödülü

Stuttgart Türk-Alman Forumu (DTF) tarafından, 2009 yılından beri Stuttgart eski anakent belediye başkanı Manfred Rommel adına verilen ‘Manfred Rommel Ödülü’nün bu yılkı töreni Stuttgart Haus der Wirtschaft binasında yapıldı.

Bu yıl gazeteci-yazar Susanne Offenbach ve mimar Ersin Uğursal, Türk-Alman diyaloğuna verdikleri hizmet ve komşuluk ilişkilerini destekleyici çalışmalarından ötürü ‘Manfred Rommel 2021 Onur Ödülü’ne layık görüldü.

Susanne Offenbach 40 yıla yakın SWR televizyon kanalında ve Sonntag Aktuell gazetesinde çalıştı, 2008-2018 arası Stuttgart Türk-Alman Forumu’nun mütevelli heyeti asbaşkanı idi. Türk-Alman Dostluk Derneği’nin kurucusu Ersin Uğursal 1957 senesinden beri Almanya’da yaşıyor ve mimar olarak Alman demir yolları şirketinde çalıştı. Sivil toplum kurumlarında büyük emeği geçmiş.

mrp21-0090.jpg

Stuttgart anakent belediye başkanı Dr. Frank Nopper ile yaklaşık 100 kişinin katıldığı törenin onur konuşmalarını Türk-Alman Forumu mütevelli heyeti başkanları Prof. Dr. Wolfgang Schuster ve Süheylâ İnce Demir yaptılar.

mrp21-0100.jpg

Dernek başkanı Gülten Aysel ise, son yılların projelerini ve Türk-Alman Forumu tarafından göçün 60. yılında hazırlanan programı tanıttı.

Artı49 Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT