Nuri Bilge Ceylan Cannes'da dakikalarca alkışlandı

Nuri Bilge Ceylan Cannes'da dakikalarca alkışlandı

Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi "Kuru Otlar Üstüne" Cannes Film Festivali'nde gösterimin ardından film dakikalarca alkışlandı.

Cannes Film Festivali, 16 Mayıs'ta başladı ve dünyaca ünlü oyuncuların yer aldığı filmlerin gösterimleriyle hız kesmeden devam etti. Festivalin beşinci gününde Nuri Bilge Ceylan'ın etkisi hissedildi. Ceylan'ın imzasını taşıyan "Kuru Otlar Üstüne" filmi dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Prömiyere Nuri Bilge Ceylan ve Ebru Ceylan'ın yanı sıra oyuncular Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Musab Ekici, Ece Bağcı, Cengiz Bozkurt, Münir Can Cindoruk, Elif Ürse, Erdem Şenocak, Elit Andaç Çam ve Nalan Kuruçim de katıldı.
 

Kuru Otlar Üstüne filmi gösteriminin sona ermesinin ardından yapıma 11 dakika boyunca ayakta alkışlarla karşılandı. Oyuncular, uzun süren alkışların ardından büyük bir sevinç yaşadı ve zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

"Kuru Otlar Üstüne", Cannes Film Festivali'nin Ana Yarışma kategorisinde yarışacak. Film, Doğu Anadolu'nun ücra bir beldesinde zorunlu hizmetini yapmakta olan resim öğretmeni Samet'in başına gelen ve anlam vermekta zorlandığı olaylara odaklanıyor.

Nuri Bilge Ceylan, daha önce 2014 yılında "Kış Uykusu" filmiyle Altın Palmiye ödülünü kazanmıştı. Ayrıca "Bir Zamanlar Anadolu'da", "Uzak" ve "Üç Maymun" gibi filmleriyle de Cannes Film Festivali'nden ödüllerle dönmüştü.

HABERE YORUM KAT