Müjdat Gezen’den sert tepki: Hangi darbede, hanginizin ayağına zincir vuruldu?

Müjdat Gezen’den sert tepki: Hangi darbede, hanginizin ayağına zincir vuruldu?

Usta sanatçı Müjdat Gezen, "Geldikleri gibi giderler, Mehter Marşı’yla geldiler, İzmir Marşı’yla gidecekler” sözlerinin iktidar yanlısı medyada 'darbe iması' olarak haberleştirilmesine tepki gösterdi.

Uğur Dündar ise konuyla ilgili, "Artık bundan da bir darbe iması çıkarmak için insanın aklıyla zorunun olması lazım” dedi.

Tele 1'de İzmir'in Konak ilçesi Atatürk Meydanı'ndan canlı yayınlanan Anında Manşet programının konuğu Uğur Dündar, İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Taylan Yıldız, Twitch yayıncıları Pelin Baynazoğlu, Ömer Serdar Özkan, Levent Balım, Kenan Sürmeli oldu.


Uğur Dündar, Demokrasi Arenası programında konuk ettiği Müjdat Gezen'in “Geldikleri gibi giderler, Mehter Marşı'yla geldiler, İzmir Marşı'yla gidecekler” sözlerinin iktidar yanlısı medyada ‘darbe çağrısı' olarak haber yapıldığını belirterek tepkisini dile getirdi.

‘BİR SİYASİ İKTİDAR İÇİN DOĞAL BİR TANIMLAMA’
Uğur Dündar yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Bu değerlendirme sanki darbe çağrışımı, darbe iması şeklinde yandaş medyada köpürtülerek bir mağduriyet algısı yaratılmak istendi. Aslında, ‘Mehter Marşı ile geldiler, İzmir Marşı ile gidecekler’ deyimi, Erkan Yolaç'a aittir. Erkan Yolaç, ünlü oyunu ‘evet hayır' yarışmasını açarken, ‘Mehter Marşı ile geleceksiniz, İzmir Marşı ile gideceksiniz' diye başlardı. Kalıp olmuştu bu. Ayrıca ‘Geldikleri gibi giderler' gibi bir tanımlama, bir siyasi iktidar için çok doğal bir tanımlama”.

MÜJDAT GEZEN’İN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALARI
Dündar, canlı yayında Müjdat Gezen’in kendisine konuyla ilgili yaptığı açıklamayı okudu. 

Müjdat Gezen, şunları söyledi:

Bazı yancı basın yayın organlarında benim iktidar için ‘Geldikleri gibi giderler' lafını söylerken belinde palaska ile oynadığım belirtilmiş. Birincisi palaskam yok.

İkincisi, burada sorulacak en basit soru şu; bu iktidar neyle geldi? Seçimle. Neyle gider? Yine seçimle. Buradan darbe iması çıkarmak, şapkadan tavşan çıkartmak gibi tam bir hokkabazlık işidir.

Bunlara sorulacak soru şudur; hangi darbede, hanginizin ayağına zincir vuruldu?

(Uğur Dündar: “Müjdat Gezen'in ayağına zincir vuruldu darbede”)

Hangi darbede bilekleriniz kelepçelendi?


(Uğur Dündar: “Bilekleri kelepçelendi Müjdat Gezen'in.”)

Ben bugüne kadar en az 20 kere ‘geldikleri gibi giderler' dedim…”

‘İNSANIN AKLIYLA ZORUNUN OLMASI LAZIM’
Uğur Dündar, “Artık bundan da bir darbe iması çıkarmak için insanın aklıyla zorunun olması lazım” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT