Metropoll'den dikkat çeken seçim anketi...Erdoğan'la Mansur Yavaş arasında seçim olsa sonuç ne olur?

Metropoll'den dikkat çeken seçim anketi...Erdoğan'la Mansur Yavaş arasında seçim olsa sonuç ne olur?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin yeni bir anket sonucu paylaşıldı. Söz konusu ankette seçimlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mansur Yavaş arasında olması durumunda sonucun ne olacağı araştırıldı.

Metropoll Araştırma, her ay düzenli olarak yayınladığı 'Türkiye'nin Nabzı' anketinin Şubat ayı sonuçlarını paylaştı.

Katılımcılara, "Gelecekte yapılacak bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde, adaylar mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mansur Yavaş olursa kime oy verirsiniz" diye soruldu. 

Metropoll'ün araştırmasına göre, Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylar mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olursa, seçmenin yüzde 44,4'ü Yavaş'a oy vereceğini belirtirken, yüzde 44,6'sı da Erdoğan'dan yana oyunu kullanıyor. 

Ankete katılanların yüzde 44,6'sı Erdoğan'a, yüzde 44,4'ü de Yavaş'a oy vereceğini söyledi. Yüzde 3,9'luk kesim, kararsız seçmenden oluşurken, "protesto oy" diyenlerin oranı da yüzde 4,6'yı oluşturdu. 

Seçmen, 2018 yılındaki genel seçimlerde oy verdiği parti bazında incelendiğinde ise, AKP seçmeninin yüzde 11,8'inin MHP seçmeninin yüzde 22,2'sinin Mansur Yavaş'a oy verdiği görüldü.   

KAYNAK: MEDYARADAR
FOTOĞRAF: AA

 

HABERE YORUM KAT