Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek'in Erdoğan'dan beklentisi ne?

Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek'in Erdoğan'dan beklentisi ne?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal kabine değişikliği olacağına dair yaptığı açıklama sonrası, AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabine üzerinde çalıştığı belirlendi.

Alican Uludağ’ın Ankara Gazetecisi’nde yer alan kulis haberine göre; altı gündür ortalıkta gözükmeyen Melih Gökçek, ‘bakan olmak’ istiyor. Siyaset kulislerinde Erdoğan’ın yakın zamanda kabinesinde bazı bakanları değiştireceği herkesin dilinde. Buna göre Erdoğan, önceki gün çıktığı tatilde kuracağı yeni kabine üzerine çalışmalar yürütüyor. Olası erken seçim ihtimaline karşı, Erdoğan’ın yeni sürece yeni kabineyle girerek kan tazelemek istediği belirtiliyor.

GELECEK HAFTA KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ AÇIKLAYACAK
Edinilen bilgilere göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan pazartesi günü Ankara’ya dönecek ve gelecek hafta içerisinde belirlenen bir günde kabine değişikliklerini açıklayacak.

Oluşturulacak yeni kabineye girmek isteyen isimlerde ise heyecanlı bir bekleyiş söz konusu. Erdoğan’ın kabinede özellikle dışarıdan getirdiği, teknokrat bakanları değiştirebileceği konuşuluyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan değişmesi beklenen bakanlar arasında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un koltuğu da sallantıda. İddialara göre bu bakanlığın ‘Aile’ ve ‘Çalışma’ şeklinde ikiye ayrılması bekleniyor.

Maliye ve Hazine Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da ikiye ayrılacağı ifade edilen bakanlıklardan.
KİMLER BAKANLIK BEKLİYOR?
Gerçekleşen son AKP kongresinde MYK’ye alınmayan eski Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş’un bakan olabileceği belirtiliyor.

Diğer yandan, dikkat çeken bir ismin daha bakanlık beklediği iddia ediliyor. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek’in son 6 gündür ortalıkta gözükmemesi, sosyal medya hesaplarını kullanmaması dikkat çekiyor.

Gökçek sadece bugün Cuma mesajı paylaşmakla yetindi. Kaynaklar, konuya ilişkin “Melih Gökçek bakanlık bekliyor, o yüzden sessiz” yanıtını veriyor. Gökçek’in Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda yer almak istediği biliniyor.

Öte yandan Gökçek’in bakan olmasını destekleyenler kadar, AKP içinden çıkan ciddi bir kesim de bulunuyor. Son AKP Kongresi’nde Gökçek’in MKYK listesine girdiği, ancak yapılan itirazlar üzerine son gün çıkarıldığı basına yansımıştı.
 

HABERE YORUM KAT