Melih Bulu'nun Türkiye'den ayrılmak istediği iddia edildi

Melih Bulu'nun Türkiye'den ayrılmak istediği iddia edildi

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Melih Bulu hakkında "Büyük olasılıkla kökenlerinin dayandığı Makedonya’ya gidecek ve bir Makedon üniversitesinde ders verecekmiş" dedi.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektörlük görevinden alınan Prof. Dr. Melih Bulu'nun Türkiye'den ayrılmak istediğini iddia etti.

Birgün gazetesinde yer alan habere göre; Alçı, 'Melih Bulu’ya devlet başka bir görev mi verecek?' başlığıyla yayımlanan yazısında, 2 Ocak'ta AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne kayyum rektör olarak atanan ve 15 Temmuz'da görevden alınan Prof. Dr. Melih Bulu'nun 'sırra kadem basmış durumda olduğunu' söyledi.

Alçı, yazısında, "Melih Bulu görevden alındığı Perşembe gününden beri sırra kadem basmış durumda. Nerede olduğunu, ne yaptığını bilen yok ama hakkında rivayet çok. Devlet tarafından korunduğundan, yeni bir görev verileceğine kadar iddialar muhtelif…" ifadelerini kullandı.

"Ben size işin aslını söyleyeyim…" diyen Alçı, şu ifadeleri kullandı:

"Bulu’nun morali tahmin edildiği üzere çok bozukmuş, Türkiye’den ayrılmayı düşünüyormuş. Türkiye dışında bir üniversiteye gitmek için temaslarda bulunuyormuş. Büyük olasılıkla kökenlerinin dayandığı Makedonya’ya gidecek ve bir Makedon üniversitesinde ders verecekmiş. Yani Bulu’ya devlet tarafından verilen yeni bir görev söz konusu değil."
 

HABERE YORUM KAT