Maraş'ta 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismar!

Maraş'ta 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismar!

Maraş'ta, 12 yaşındaki N.A.’ya cinsel istismarda bulunan 4 kişi tutuklandı, 1 kişi aranıyor.

Maraş’ın Pazarcık ilçesinde Emrah Akkurt, Veysel Akkurt, Ali Dayı, Oğuzhan Kesen ve Ali Tutak isimli şahısların aynı mahallede ikamet eden 12 yaşındaki N.A’ya sistematik olarak cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

N.A.,’nın maruz bırakıldıklarını bir yakınına anlatması üzerine 5 kişi tarafından şantajla cinsel istismara maruz bırakıldığı ortaya çıktı.

Yakınının haber vermesi üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 12 yaşındaki N.A., pedagog eşliğinde verdiği ifadesinde, şantaj ve cinsel istismarı anlattı.

Emrah Akkurt, Ali Dayı ve askerde olduğu öne sürülen Oğuzhan Kesen tutuklandı. Ali Tutak ise önce adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ardından sosyal medyadan yükselen tepkiler nedeniyle tutuklandı. Emrah Akkurt’un kardeşi Veysel Akkurt ise aranıyor.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İlimiz Çocuk İzleme Merkezi’nde N.A isimli şahısla, pedagoglar eşliğinde yapılan görüşmede; ailesinin yanında bulunduğu sırada farklı şahıslar tarafından kendisine şantaj yapıldığını ve cinsel istismara uğradığı iddiasında bulunmuştur. Söz konusu bu iddia üzerine yapılan araştırmalar neticesinde 4 şahıs tutuklanmış, 1 şahsı arama çalışmaları devam etmektedir. Konuyla ilgili soruşturma titizlikle ve gizlilikle yürütülmektedir.”

KAYNAK: GAZETEMANİFESTO

HABERE YORUM KAT