Mallorca'da plaj kulübü çöktü, iki Alman öldü

Mallorca'da plaj kulübü çöktü, iki Alman öldü

Mallorca'da Perşembe gecesi çöken binada hayatını kaybeden dört kişi arasında 20 ve 30 yaşlarında iki Alman tatilci de bulunuyor.

Mallorca'da bir plaj kulübü dün akşam çöktü. Ölenler arasında iki Alman tatilcinin de bulunduğu açıklandı.

Mallorca'da çöken binada hayatını kaybeden dört kişi arasında 20 ve 30 yaşlarında iki Alman tatilci de bulunuyor. Palma polisinin yaptığı açıklamaya göre, Perşembe akşamı meydana gelen kazada 23 yaşında İspanyol bir kadın ve 44 yaşında Senegalli bir erkek de hayatını kaybetti.

İSPANYA'YI SARSTI

Polis, yaralanan 16 kişinin hastanelere kaldırıldığını söyledi. Yaralılardan yedisinin durumunun kritik olduğu belirtildi. Geriye kalan dokuz kişinin de ağır yaralı olduğu ancak hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Gece geç saatlerde meydana gelen kaza sadece Balear Adaları'nı değil tüm İspanya'yı sarstı. Madrid'de Başbakan Pedro Sánchez, X'te kurbanların ailelerine başsağlığı diledi ve şunları vurguladı:

“Palma sahilindeki korkunç çöküşün sonuçlarını yakından takip ediyorum.”

Nisan ayının sonunda parti sezonunun başlamasından bu yana Playa de Palma bir kez daha çok sayıda turiste ev sahipliği yapmıştı, bu turistlerin çoğunluğu, Palma'nın batısındaki İngiliz parti merkezi Magaluf'un ziyaretçilerinin aksine, Almanya'dan gidiyorlar.

ARTI49

HABERE YORUM KAT