Malatya'dan Almanya'ya götürülüp geri dönmeyen 43 Türk'le ilgili flaş gelişme!

Malatya'dan Almanya'ya götürülüp geri dönmeyen 43 Türk'le ilgili flaş gelişme!

Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin Almanya'ya yolladığı 43 kursiyerin geri dönmemesi ile ortaya çıkan skandalda adı geçen derneğin başkanı, kursiyerlerin üyeleri olmadığını açıkladı. Belediyenin ricası üzerine dernek projeye adını koymuş

Malatya'da Yeşilyurt Belediyesi'nin eylül ayında ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi' kapsamında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası üzerinden Almanya'ya gönderdiği 45 kişiden 43'ünün geri dönmediği ortaya çıktı.

Halk Tv'den Hazar Dost'un sorularını yanıtlayan dernek başkanı Sait Aytekin, olayın dernekle bir alakasının olmadığını ve gezinin Malatya Belediyesi'nin ricasıyla gerçekleştiğini söyledi.

Malatya Kişisel Gelişim Dünyası başkanı Sait Aytekin, kendilerinin Malatya'da kişisel gelişim dersleri verdiklerini belirtirken, ''Belediye başkanı ve basın müşaviri bizim derneğimize geldi'' derken, geziyle herhangi bir alakalarının olmadığını söyledi.

Belediye Meclisi'nden gezi kararı çıktığını, geziyi Almanya'da bir hayırseverin finanse edeceğini öğrendiğini söyleyen Aytekin, ''Benden, geziyi bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) üzerinden yapmaları gerektiğini söyleyerek yardım istediler'' dedi. Geziye katılacak kişileri ve gezinin detaylarını bilmediğini söyleyen Aytekin, ''Bizim bu gezideki tek rolümüz, gezinin yapılabilmesi için adımızın kullanılması oldu'' diye konuştu.

İLGİLİ HABER: AK Parti'li belediyenin Almanya'ya götürdüğü kişiler ülkeye geri dönmedi

 

HABERE YORUM KAT