Lufthansa’da alarm verildi, havaalanları yine boş kalacak

Lufthansa’da alarm verildi, havaalanları yine boş kalacak

UFO sendikası Lutfhansa'nın kabin çalışanlarına grev çağrısında bulundu. Grevin 12 ve 13 Mart tarihlerinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Lufthansa ve Lufthansa Cityline’ın kabin görevlileri, UFO sendikasının çağrısıyla 12 ve 13 Mart tarihlerinde greve gidiyor. Frankfurt ve Münih havaalanlarından yapılacak tüm uçuşlar, sırasıyla Salı ve Çarşamba günleri sabah 4.00’ten akşam 11.00’e kadar duracak.

ÇALIŞANLARDA PAY ALMALI

Bu grev Lufthansa’nın yakın tarihte açıkladığı 1,7 milyar Euroluk rekor net karın ardından geldi. UFO sendikası, kabin ekiplerinin bu başarıdan pay alması gerektiğini ve koronavirüs krizi sırasında yapılan fedakarlıkların telafi edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Sendika yaklaşık 19 bin çalışan için yüzde 15 ücret artışı, 3 bin Euroluk enflasyon düzeltme primi ve daha yüksek ikramiyeler talep ediyordu ancak UFO’nun bu talepleri, Lufthansa ile yapılan ücret görüşmelerinde reddedildi.

Grev Lufthansa yolcuları için zorlu bir dönemi işaret ediyor, bu durum de havaalanlarının tekrar boş kalmasına neden olabilir.

ARTI49

HABERE YORUM KAT