Lidl, Kaufland, Edeka, Aldi ve Rewe fiyatı düşen ürünlerini açıkladı: Mısır gevreği, süt ve ekmek...

Lidl, Kaufland, Edeka, Aldi ve Rewe fiyatı düşen ürünlerini açıkladı: Mısır gevreği, süt ve ekmek...

Enflasyon oranı önceki aylara kıyasla düşse de yine de fiyatlar can sıkmaya devam ediyor. Süpermarket zincirleri Lidl, Kaufland, Edeka, Aldi ve Rewe ise indirimli ürünlerini açıkladılar: Mısır gevrekleri başta olmak üzere ekmek ve sütte indirim var...

Enflasyon süpermarketlerde hala yüksek fiyatlara neden oluyor. Federal İstatistik Ofisi'ne göre, Almanya'da enflasyon oranının Aralık ayında yüzde 3,7 olması bekleniyor. Gıda fiyatlarındaki artış yüzde 4,5 ile geçen yılın aynı ayına kıyasla yavaşlamaya devam etti. İndirim marketleri ve süpermarketler de artık mısır gevrekleri de dahil olmak üzere müşterilerine daha düşük fiyatlar aktarıyor.

LİDL VE KAUFLAND DUYURDU

Lidl, kendi verdiği bilgilere göre, yılbaşında 60'tan fazla ürünün fiyatını zaten düşürmüştü. Şirketten yapılan açıklamaya göre, 8 Ocak'tan itibaren "tahıl yelpazesinin büyük bir bölümünün" maliyetleri de düşürülecek. Bu durum Lidl'in kendi markası Crownfield'i de etkiliyor.

Lidl gibi Schwarz Group'a ait olan Kaufland süpermarket zinciri de fiyat vidasını çeviriyor. Kahvaltılık gevrekler 8 Ocak, yani bugünden itibaren daha ucuz olacak. Kaufland'dan yapılan açıklamada, "Bu kez K-Classic'in mısır gevrekleri ve diğer kahvaltılık gevrekleri üzerinde duruluyor" denildi.

Daha düşük hammadde fiyatları gelecekte raflarda daha ucuz mısır gevreği olmasını sağlayacak. Kaufland sadece geçen yıl 2800'den fazla ürünün fiyatını düşürmüştü.

Fiyatı düşen mısır gevrekleri şöyle:

Frosted Flakes (2x375 Gram) 2,99 Euro'dan 2,79 Euro'ya
Cornflakes (500 Gram) 1,79 Euro'dan 1,59 Euro'ya
Nougat Pillows (750 Gram) 2,99 Euro'dan 2,79 Euro'ya
K-Classic Choco Happs (750 Gram) 2,99 Euro'dan 2,79 Euro'ya
Wonder Zimties (750 Gram) 2,99 Euro'dan 2,79 Euro'ya
Nougat Pockets (750 Gram) 2,99 Euro'dan 2,79 Euro'ya

ALDİ EKMEĞİ, REWE VE EDEKA İSE SÜTÜ UCUZLATTI

Lidl ve Kaufland ancak Ekim ayında 100'den fazla üründe fiyat indirimine gittiğini duyurdu. O dönemde rakip Aldi de aynı yolu izledi. Ancak şu ana kadar Aldi Nord'da mısır gevrekleri ucuzlamadı. Bunun yerine, indirimli satış mağazası web sitesinde 8 Ocak'tan itibaren kendi markalı ekmek ve tost fiyatlarını düşüreceğini duyurdu. Böylece 500 gramlık paketlerde tereyağlı tost 1,19 Euro yerine 0,99 Cent olacak. Organik müsli Edeka'da ve süt de Rewe'de yakın zamanda daha ucuz hale geldi.

Uzmanlar Almanya'da enflasyonun düşmeye devam edeceğini öngörüyor. Ifo Enstitüsü bu yıl ortalama yüzde 2,2'lik bir enflasyon oranı bekliyor. Alman Ekonomi Uzmanları Konseyi ise ortalama yüzde 2,6'lık bir enflasyon tahmininde bulunuyor. Bu durumun süpermarketlerdeki ve indirim mağazalarındaki fiyatlar üzerinde de etkili olması muhtemel gözüküyor...

ARTI49

HABERE YORUM KAT