Kuzey Ren-Vestfalya'dan vatandaşlara uyarı: Noel'de bu hediyeden uzak durun

Kuzey Ren-Vestfalya'dan vatandaşlara uyarı: Noel'de bu hediyeden uzak durun

Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti Noel için vatandaşları, bir hediyeden uzak durmaları konusunda uyarıyor.

Noel'de bazen sevdikleriniz için hediye seçmek zor olabilir. Özellikle çocuklar bazen Noel'de kendilerine ait evcil hayvan isterler. Ancak Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti ailelerden sorumlu davranmalarını ve çocuklara canlı hediyeler almamaları gerektiğini söylüyor.

Kuzey Ren Vestfalya Tüketiciyi Koruma Bakanı Silke Gorißen yaptığı basın açıklamasında net ifadeler kullandı, "Hayvanlar Noel hediyesi değildir ve ağacın altına ait değildir!" Eyalet hayvan refahı sorumlusu Dr. Gerlinde von Dehn ile birlikte, özellikle ebeveynlere Noel için evcil hayvan almaktan kaçınmaları çağrısında bulundu.

Bir hayvan edinmeden önce, onunla uzun vadede başa çıkıp çıkamayacağınızı dikkatlice düşünmelisiniz. Çocukların, bir evcil hayvanın beraberinde büyük bir sorumluluk getirdiğinin bilincinde olması gerekir. Aynı zamanda ebeveynler, çocuğun ilgisini kaybetmesi halinde hayvana bakmaya devam edecek olanların kendileri olacağının farkında olmalıdır.

HAYVANLAR NOEL HEDİYESİ DEĞİLDİR

Bir hayvan Noel için "sürpriz" olarak uygun değildir. Tüm aile, bir evcil hayvanın bir seçenek olup olmadığı ve ne tür bir evcil hayvanın aile yaşamına uygun olduğu konusunda önceden anlaşmalıdır. Bakan Gorißen şunu vurguluyor: "Evcil hayvan edinme kararı dikkatli bir şekilde ve Noel'den bağımsız olarak verilmelidir. Evcil hayvan ailenin yeni bir üyesi gibidir."

İnsanlar evcil hayvan edinmeden önce birçok önemli sorunun açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Hayvanın ne kadar yaşayacağı, uygun şekilde nasıl muhafaza edileceği ve ne gibi önlemler alınması gerektiği bilinmelidir. Harcanan zamana ek olarak, mali maliyetler de göz ardı edilmemelidir. Ayrıca ilgili taraflar mümkünse bir hayvan barınağından hayvan sahiplenmelidir.

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Doğa, Çevre ve Tüketiciyi Koruma Dairesi'nin internet sitesinde de potansiyel evcil hayvan sahiplerinin akıllarında bulundurmaları gereken bazı önemli bilgiler yer alıyor. Örneğin, tatil veya hastalık durumunda evcil hayvanın bakımını kimin üstleneceği gibi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT