Kuzey Ren-Vestfalya'da vergi dairelerinde yeni hizmet

Kuzey Ren-Vestfalya'da vergi dairelerinde yeni hizmet

Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti, vergi sistemini iyileştirmek ve gönüllülük esaslı çalışmalara destek vermek amacıyla yeni bir hizmet başlıyor.

Kuzey Ren Vestfalya Maliye Bakanı Dr. Marcus Optendrenk'in yaptığı açıklamaya göre eyalette 6 milyon kişiyi etkiyecek yeni karar alındı.

Eyaletin girişimiyle, vergi daireleri tarafından 31 Aralık'tan itibaren hayata geçirilecek olan özel bir servis, gönüllü çalışanlara yönelik "vergilendirme sürecindeki hak ve yükümlülükler" hakkında ücretsiz bilgi sağlayacak. Bu sayede, hayırseverlik bağlılığını artırmak ve gönüllüler için daha fazla vergi indirimi elde etmek amaçlanıyor.

Maliye Bakanı Optendrenk, gönüllülere vergi konularında yardım ve tavsiye sunmak üzere irtibat kişileri atamalarını içeren bir kararnameyi yayınladı. Bu irtibat kişileri, vergi dairelerinin telefon santralleri aracılığıyla ulaşılabilir olacak ve gönüllülere vergi konularında rehberlik edecekler.

GÖNÜLLÜLÜK HATTI

Optendrenk, gönüllü çalışanların vergi konularındaki sorunlarına çözüm bulmayı amaçladıklarını belirtirken, "Herkes hayır işlerinin yanı sıra vergi uzmanı da olamaz. Vergi hukukunda zaman zaman kafa karışıklığına yol açabilecek değişiklikler oluyor. Bu hizmetle gönüllülere doğrudan destek sağlayarak, vergi sorunlarıyla ilgili baş ağrılarına son vermek istiyoruz" dedi.

Vergi daireleri, gönüllülük hattı aracılığıyla dernekleri ve bireysel gönüllüleri yerel bölgelerinde daha etkili bir şekilde faaliyet göstermelerine olanak tanıyacak.

ARTI49

HABERE YORUM KAT