Kuzey Ren Vestfalya’da trafik çöküşü: Yolları kamyonlar dolduracak

Kuzey Ren Vestfalya’da trafik çöküşü: Yolları kamyonlar dolduracak

Kuzey Ren Vestfalya’da Ruhr bölgesinde 2024 yılı için büyük bir tır trafiği sıkışıklığı bekleniyor.

Kasım ayı Kuzey Ren-Vestfalya'da yılın en sıkışık aylarından biri. Yol çalışmaları, kazalar, kötü hava koşulları, arabada stresli saatler geçirmenize neden olabilir. Gelecek yıl için daha kötü bir haberimiz var. 2024’te trafik daha sıkışık olacak.

Deutsche Bahn'ın yük taşımacılığı iştiraki DB Kargo'nun Essen'in kuzeyindeki müşterilerine önemli fiyat artışları uyguladığı söylendiğinden, trafiğin demiryolundan karayoluna kayması tehdidi var.

Yüzde 300 ila 400 arasında olduğu söylenen fiyat artışı, Essen Belediye Başkanı'nın Deutsche Bahn'a gönderdiği ve Rheinische Post'ta yer alan bir raporda yer alıyor.

ANLAŞMAZLIK TRAFİĞE NEDEN OLUYOR

Raporda ayrıca, yaklaşık iki yıl önce DB Kargo'nun, Essen'in belediye hizmetleri için devreye girdiği ve artık şehir limanındaki şirketlere lojistik sağlayamadığı belirtiliyor. O zamandan beri mallar DB Kargo tarafından teslim ediliyor. Mektuba göre, bu hizmetin 2024 yılından itibaren durdurulması halinde, Essen çevresinde her yıl yaklaşık 8.000 kamyon daha yollarda olacak.

DB Cargo kendini savunuyor. Şirket 2021'de acil bir durumda devreye girdi ve o zaman bile nakliye maliyetleri karşılamıyordu. Başka bir şirket bulunamadığı için fiyat ayarlaması yapılması gerekiyordu.

Taraflar bir anlaşmaya varamazsa, muhtemelen en çok otoyollar etkilenecek.

ARTI49

FOTOĞRAF: Unsplash

HABERE YORUM KAT