Kuzey Ren Vestfalya'da toplu taşıma kullananlara kötü haber

Kuzey Ren Vestfalya'da toplu taşıma kullananlara kötü haber

5 Şubat Perşembe günü NRW'deki birçok yerel ulaşım çalışanı greve gidecek. Bu, otobüs ve trenle seyahat eden insanlar için sorun anlamına geliyor.

Kuzey Ren Vestfalya'da toplu taşıma kullanacaklar için kötü habe geldi.

Tren sürücüleri sendikası GDL ve Deutsche Bahn'ın bir tür barış üzerinde anlaşmasının ardından, Alman sendikası "ver.di" şimdi yeniden endüstriyel eyleme geçiyor. 15 Şubat Perşembe günü NRW'deki birçok yerel ulaşım çalışanı greve gidecek. Bu, otobüs ve trenle seyahat eden insanlar için sorun anlamına geliyor.

Ver.di'den yapılan açıklamada, "KAV NW ile yerel toplu taşıma çalışanları için 16 Şubat'ta Bochum'da başlayacak toplu pazarlığın ikinci turundan önce, NRW'deki Birleşik Hizmetler Sendikası, işverenler üzerindeki baskıyı artırıyor" denildi.

"BASKI ARTIRILMALI"

Bu nedenle sendika, eyalet genelindeki yerel taşımacılık şirketlerinin çalışanlarını bir kez daha bu Perşembe günü tüm gün grev yapmaya çağırıyor. Sendika, "İşveren tarafı müzakerelerin ilk turunda sendikanın tüm taleplerini masadan sildiği ve kendileri de bir dizi karşı talep öne sürdüğü için baskının arttırılması gerekiyor" dedi.

Ver.di'nin önümüzdeki 15 Şubat için yaptığı grev duyurusunun ardından ulaşım şirketi DSW21'den de açıklama geldi. Dortmund ulaşım şirketi, "Dortmund'daki toplu taşıma yolcuları için bu, tüm DSW21 hafif raylı sistem ve otobüs hatlarının o gün çalışmayacağı anlamına geliyor" dedi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT