Kuzey Ren-Vestfalya'da itfaiyeciler hükümete kızdı

Kuzey Ren-Vestfalya'da itfaiyeciler hükümete kızdı

Kuzey Ren Vestfalya itfaiye teşkilatında çalışan itfaiyeciler, çalışma koşullarını ve eyalet hükümetinin yaş sınırını artırma girişimini protesto edecek.

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde görev yapan itfaiyeciler, bir protesto hazırlığında olduklarını duyurdular. Düsseldorf'taki eyalet parlamentosu önünde 24 saat nöbet tutacaklarını belirten itfaiyeciler, çalışma koşullarından ve düşük ücretlerden şikayetçi olduklarını belirttiler.

Sayılarının acil durumlara yetişmek için yeterli olmadığını ve eyalet yönetiminin mevcut kadroları genişletmek üzere adım atmamasının "insan hayatını tehlikeye attığını" öne süren itfaiyeciler, yöneticilerin çalışanların 60 olan yaş sınırını 62'ye artırma hazırlığında olmalarını da eleştirdi.

Kuzey Ren-Vestfalya itfaiye teşkilatında çalışan itfaiyeciler, "Yaş sınırı kalmalıdır" diyerek, 29 ve 30 Kasım tarihlerinde eyalet parlamentosu önünde 24 saatlik bir nöbet çağrısında bulundu.

"İNSAN HAYATI TEHLİKEDE"

İtfaiyeciler tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Eyalet hükümeti itfaiyeciler için yaş sınırını yükselterek demografik değişimi durdurmaya çalışıyor. Bu göstermelik hesap şeffaftır. Sadece çalışanların sırtından değil, aynı zamanda vatandaşların da zararına. İtfaiye artık görevlerini tam olarak yerine getiremezse, insanlar tehlikeye girecek."

ARTI49

HABERE YORUM KAT