Kuzey Ren Vestfalya'da aile cinayeti: Türk anne ve iki kızı ölü bulundu

Kuzey Ren Vestfalya'da aile cinayeti: Türk anne ve iki kızı ölü bulundu

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Herten şehrinde bir pansiyonda Türk bir kadın ve iki küçük kızının ölü olarak bulunduğu bildirildi.

Polis tarafından yapılan açıklamada, Ruziye Öz adındaki 37 yaşındaki kadın ve kızları Peri (8) ve Masal'ın (5), kaldıkları pansiyondaki odada ölü bulunduğu belirtildi. Cinayet şüphelisi olarak 35 yaşındaki Uğur S.'nin Marl kentinde gözaltına alındığı ifade edildi.

Ailenin geçen yıl Antalya'dan Almanya'ya geldiği ve Almanya'ya yerleşmek için işlemlerinin devam ettiği bilgisi de verildi.

İsmini vermek istemeyen bir aile yakını, yaptığı açıklamada, "Geçen sene Antalya'dan geldiler. Ruziye, çocuklarıyla Türkiye'ye iş vizesiyle gelip gidiyordu. En son pazar günü geldiler Türkiye'den. Pazartesi bana gelip okula kayıt yaptıracaktık." ifadelerini kullandı.

Aile yakını, "O gün sürekli arıyorum açmıyorlar. İçime sıkıntı girdi, salı oldu hala cevap yok. Kaldıkları pansiyonu arayıp endişemi dile getirdim. Kapıyı görevliye açtırdık. Adamın durumunu çok kötü görmüşler. Kadını, çocukları sorduk 'çarşıya gitti' dedi ama inanmadık. Ertesi gün gittik, yine kadın, çocuklar yok, polise haber verdik. Polis, itfaiye geldi, kadın ve çocukların cansız bedeni oradaymış ve adam kaçmış. Gittik ifade verdik." dedi

Olayla ilgili savcılık ve polis, cinayet komisyonu kurarak inceleme başlattı.

 

HABERE YORUM KAT