Kuzey Ren-Vestfalya’da 2400 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alan

Kuzey Ren-Vestfalya’da 2400 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alan

Kuzey Ren-Vestfalya’da yerel halk için 2400 futbol sahası büyüklüğünde "yeşil sanayi şehri" yaratılacak.

Essen ve Bottrop'ta, Kuzey Ren-Vestfalya'nın merkezinde bir zamanlar kasvetli maden alanları olan yerlerde yeşil bir vaha yaratılıyor. Yaklaşık 2.400 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda eğlence, spor ve çalışma alanları yaratılacak. "Yarının yeşil sanayi kenti "nde gelecek vizyonu vurgulanıyor.

KÖMÜR OCAĞI YERİNE “YEŞİL SANAYİ KENTİ”

Eski kömür sahaları üzerine bir "yeşil sanayi şehri" inşa edilecek. "Freiheit Emscher" olarak adlandırılan proje 17 kilometrekarelik bir alanı kapsıyor ve kentsel gelişim, açık alan ve ulaşım olmak üzere üç konsepte ayrılıyor.

Bilgi ve teknoloji odaklı şirketler ve start-uplar "yeşil sanayi kentine" yerleşecek ve geleneksel yerel sanayi ile ağ kuracak. Bu sayede yeni iş alanları yaratılabilecek. Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Mona Neubaur büyük ölçekli projenin "gerçek bir istihdam motoru" olabileceğine inanıyor. Proje alanının Bottrop'tan Essen'e kadar uzanması planlanıyor.

Essen ve Bottrop arasında halihazırda çok sayıda atık alanı, orman ve park alanı var. Bu yeşil alanlar gelecekte birbirine bağlanacak. Aralarında bisiklet yolları ve patikalar oluşturulacak.

Devlet projeyi yaklaşık 1,34 milyon Euro ile sübvanse etmek istiyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT