Koronavirüsün Türk inkârcıları sokakta: “Korona yalan, aşı yaptırmayın”

Koronavirüsün Türk inkârcıları sokakta: “Korona yalan, aşı yaptırmayın”

Almanya’da korona önlemleri karşıtlarının protestolarına katılan eylemciler arasında artan sayıda Türkler de yer alıyor. Berlin gösterisinde video mesajıyla halka seslenen bir Türk, koronavirüsün yalan olduğunu iddia etti.

Federal Almanya’da korona önlemleri karşıtlarının eylemleri büyürken, bu gösterilere katılan Türklerin sayılarında da her geçen gün artış gözleniyor. 

Koronavirüse karşı hükümetin uygulamaya koyduğu kısıtlamalarla ilgili olarak “Enfeksiyonla Mücadele Yasası”nda değişikliğin oylandığı saatlerde başkent Berlin’de meclis binası yakınında gerçekleşen protestolara çok sayıda Türk eylemci de Türk bayraklarıyla katılarak yasayı kınadı.  

Korona önlemlerinin antidemokratik olduğunu savunan Türkler arasında yer alan bir eylemci polisin orantısız güç kullandığı gösteride çektiği bir videoyu paylaşarak hükümetin önlemlerini kınadı.

Koronanın değil korona tedavilerinin hastaları öldürdüğünü iddia eden Türk gösterici, halkı koronaya karşı aşı yaptırmamaya da çağırdı. Korona karşıtı Türk'ün mesajında şu ifadeler yer aldı: 

“Korona protestocuları Nazi diyorlar. Doğru değil. Öyle olsa ben bayrağımla gelebilir miyim buraya? Bu enfeksiyon yasasıyla demokratik haklarımızı ellerimizden alacaklar. Korona koca bir yalan. Zorla aşı yapmak isteyecekler. Aşı yaptırmayın” dedi. 

İşte o görüntüler:

+49 – BERLİN

HABERE YORUM KAT