Korona partisine baskın: Para cezasında doğum günü indirimi olacak mı?

Korona partisine baskın: Para cezasında doğum günü indirimi olacak mı?

Stuttgart şehir merkezinde bir evin bodrum katında 23 yaşındaki bir gencin doğum günü kutlaması polis baskınıyla sona erdi. Toplam 15 kişinin katıldığı korona partisi pahalıya mal olacak.

Salgını kontrol altına almak üzere sertleştirilen korona önlemleri zaman zaman ihlal ediliyor. Stuttgart kentinde de 23 yaşındaki bir genç evinin bodrum katında gizlice doğum günü partisi vermeye kalkınca eğlence bir anda polis operasyonuyla son buldu.

Stuttgarter Zeitung gazetesinde yer alan habere göre doğum günü partisine katılan yaşları 21 ile 53 arasında değişen 15 kişiyi para cezaları bekliyor. 

MÜZİĞİN SESİ SOKAĞA TAŞINCA

Heusteigviertel'deki bir apartmanda verilen yasak partide dikkat çekmemek için el fenerleri ışığı altında maske takmadan ve sosyal mesafe kurallarına uymadan eğlenen misafirler müziğin sesi sokağa kadar taşınca karşılarında gece yarısı karşılarında polisi buldular. 

Polis sözcüsü baskında 15 kişinin kimliklerinin  toplandığını ve haklarında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. 

10 BİN AVROYA DEK PARA CEZASI

Baden-Württemberg eyaletinin 3 Kasım tarihli para cezaları kataloğuna göre, bu tür yasadışı toplantıların organizatörleri genellikle 500 avro, katılımcılar ise genellikle 150 avro para cezasına çarptırılıyor. Ancak vaka bazında alınan bu karara rağmen,  para cezalarının 10 bin avroya kadar uygulanması da mümkün olabiliyor. Polisin  23 yaşındaki genç  için ise doğum günü indirimi yapıp yapmayacağı merak konusu.

+49 – STUTTGART

FOTO: A.A.

HABERE YORUM KAT