• BIST 86.796
 • Altın 248,760
 • Dolar 6,0406
 • Euro 6,7414
 • Berlin 25 °C
 • Frankfurt 22 °C
 • Paris 18 °C
 • Ankara 23 °C
 • İstanbul 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • Stockholm 16 °C

Kılıçdaroğlu İstanbul'da seçim turu yapıyor (1)

Kılıçdaroğlu İstanbul'da seçim turu yapıyor (1)
Yüksel KOÇ-Özgür  ARSLAN/İSTANBUL,(DHA) CHP  Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin seçim çalışmaları kapsamında bugün geldiği İstanbul’da,...


Yüksel KOÇ-Özgür  ARSLAN/İSTANBUL,(DHA) CHP  Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin seçim çalışmaları kapsamında bugün geldiği İstanbul’da, İstanbul 2. Bölge milletvekilli adayları ile birlikte seçim bölgelerinde seçim turu atıyor.
Zeytinburnu’nda kendisini bekleyen partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, partililerden bugüne kadar kendilerine oy vermemiş seçmenler ile sandık başına gitmelerini, iktidara 13 yıllık kredi verdiklerini hatırlatmasını isteyerek, “6.2 milyon işsizimiz var, 17 milyon yoksulumuz var, 2 milyon Suriyeli’ye ödediğimiz 5.5 milyon dolarımız var, içinize siniyor mu diye sorun” diye konuştu.

Öğleden sonra geldiği Atatürk Havaalanı’da, CHP Genel sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 2. Bölge milletvekili adayları ve partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, konvoy eşliğinde Zeytinburnu’na geçti.
Zeytinburnu Meydanı’nda kendisini bekleyen partililere yönelik olarak programda olmayan kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, partililerden, bugüne kadar CHP’ye oy vermemiş seçmenler ile birlikte sandığa gitmelerini istedi. Kılıçdaroğlu, partililerden, kendilerine oy vermemiş seçmenlere 13 yıldır iktidara kredi verdiklerini hatırlatmalarını isteyerek, “13 yıldır bir iktidara kredi verdin, 13 yıl. 13 yılın sonunda 6 milyon 200 bin işsizimiz var, 17 milyon yoksulumuz var, aylığı 1000 liranın altında olan 8 milyon emeklimiz var, izlenen yanlış dış politika nedeniyle 2 milyon Suriyelimiz var. 2 milyon suriyeli’ye ödediğiniz 5.5 milyon dolarımız var. İçine siniyor mu diye sorun. O zaman diyeceksiniz ki gelin beraber yeni bir başlangıç yapalım” diye konuştu.
‘YOKSUL KİMSE KALMAYACAK’
Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Açlığı tarihe gömeceğiz. Yoksul kimse kalmayacak, herkes huzur içinde yaşayacak. Bu ülkeye barışı ve demokrasiyi getireceğiz. Hiçbir ayırım yapmadan bütün yurttaşlarımızı kucaklayacağız. Ne inancına, ne kimliğine, ne yaşam tarzına, kimsenin müdahale etmesine izin vermeyeceğiz. Diyeceğiz ki ben sizin sorunlarınızı çözeceğim. CHP sizin sorularınızı çözecek, CHP Türkiye’nin sorunlarını çözecek. CHP onurlu Türkiye’yi onurlu yurttaşları ayağa kaldıracak. Onun için diyeceksiniz ki gel arkadaşım, beraber sandığa gidelim. Yeni bir başlangıç yapalım, altı okun altına mührümüzü basalım. Evet diyelim yeni bir başlangıç olsun.  Hepinizin çalışması lazım. Esnafın çalışması lazım CHP için, yoksulun çalışması lazım CHP için. Yeni bir başlangıç, işsizliğin olmadığı, yoksulluğun olmadığı, fakir fukaranın olmadığı, herkesin huzur içinde yaşadığı, her evde tencerenin kaynadığı güzel bir Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz.”
Kılıçdaroğlu Zeytinburnu ilçesinde başladığı seçim turuna, akşam saatlerine kadar Fatih, Bayrampaşa, Esenler, Gaziosmanpaşa, Eyüp ve Kağıthane ile sürdürecek. Kılıçdaroğlu’nun Fatih Kocamustafapaşa ve Eyüp Alibeyköy’de halka hitap etmesi bekleniyor.
(FOTOĞRAF) 

[gallery ids="186814,186815,186816,186817,186818,186819,186820"]
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05