Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 1 milyon TL'lik tazminat davası açtı

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 1 milyon TL'lik tazminat davası açtı

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim meydanlarında gösterdiği ve montaj olduğu kabul edilen kara propaganda videolarıyla ilgili olarak 1 milyon TL'lik tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 1 milyon liralık dava sürecinin başlatıldığını duyurdu. Çelik  “Genel Başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı gereğince; Türk tarih ve kültürü ile özdeşleşmiş "Mertçe Mücadele" etik değerinden bihaber olan, Müfteriliği ise değer olarak benimseyip içselleştirmiş bulunan, Montajcıbaşından yani Erdoğan'dan; Montaj video sahtekârlıklarının hesabını sormak üzere davamızı açtık! Ancak bu kez Erdoğan’ın ederini gözetmedik! Kişiliğine biçilen değeri aşarak, 1 Milyon TL miktarlı olarak dava açma yoluna gittik: Şehitlerimizin çocuklarına eğitim bursu olarak dağıtılmak üzere” paylaşımını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim öncesi mitinglerinde ve gençlerle buluştuğu programda gösterilen montajlanmış bir video, Kemal Kılıçdaroğlu'nun tekrar gündeme gelmesine sebep olmuştu.

Bu video, Kılıçdaroğlu'nun seçim mitinglerinde kullanılan CHP'nin "Haydi" reklam filmine yapılan bir montaj olduğu ortaya çıkmıştı.

TRT ortak yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan soru üzerine, “Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var. Ama montaj ama şu ama bu” demişti. Erdoğan, söz konusu görüntülerin gerçek olmadığını kabul etmişti.

HABERE YORUM KAT