Kılıçdaroğlu, Akşener ve Davutoğlu afet bölgesine gitti : 'Görevini yapmayanı...'

Kılıçdaroğlu, Akşener ve Davutoğlu afet bölgesine gitti : 'Görevini yapmayanı...'

Güneydoğu Anadolu'daki sel felaketiyle ilgili açıklamada bulunan Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile birlikte afet bölgesine gitti.

Şanlıurfa ve Adıyaman’da dün akşamdan itibaren etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı dereler taştı, araçlar suyun içinde kaldı.

Gün boyu arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Şanlıurfa ve Adıyaman’da 10’dan fazla kişi hayatını kaybetti.

Kayıpların da olduğu bölgede arama çalışmaları devam ederken Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama geldi.

BÖLGEYE GİTTİLER

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı;

“Adıyaman ve Şanlıurfa’da yaşanan sel felaketi nedeniyle Sayın Meral Akşener ve Sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte afet bölgesine geçiyoruz. Halkımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için, Büyükşehir Belediyeleri ile koordinasyon içinde hareket edeceğiz.”

KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Bu açıklamada kısa süre sonra üç lider afet bölgesine geçti. Burada açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı;

*Şanlıurfa’da kimse kendini yalnız hissetmesin. Biz buraya sadece Millet İttifakı’nın bileşenleri olarak gelmedik, biz buraya aynı zamanda mayıs ayında kurulacak olan hükümetin temsilcileri olarak da geldik.

*Pek çok sorun var biliyoruz. Ağır faturaları sade vatandaş ödüyor onu da biliyoruz. İnsanlar hayatını kaybetti onu da biliyoruz. Aynı zamanda şikayetleri de dinliyoruz.

“BU NASIL BİR YÖNETİM ANLAYIŞI”

*Eğer bir ülke iyi yönetilirse afetlere karşı dirençli kentler oluşur. Eğer siz bunları sağlayamıyorsanız bu ülkeyi neden yönetiyorsunuz.

*Şurada az önce gördük alt geçit yapmışlar. Buradaki suyu boşaltmak için bir pompayı getirmek saatler sürer mi? Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır.

*Hiç kimse kendisini ümitsiz hissetmesin. Bu sorunların hepsini çözeceğiz. Zihniyeti tamamen değiştirerek yeni bir anlayışla bu sorunların hepsini çözeceğiz.

*Kim görevini yapıyorsa başımızın üstünde yeri var ama kim görevini yapmıyorsa ona da güle güle diyeceğiz.

HABERE YORUM KAT