Kia’dan acil geri çağırma: Aracın yuvarlanma riski var

Kia’dan acil geri çağırma: Aracın yuvarlanma riski var

Kia, bir fren arızası nedeniyle belli bir model arabalar için geri çağırma duyurusunda bulundu. Şirket geri çağırma işleminin her hangi bir maliyete neden olmayacağını vurguladı.

Kia, park freni arızası tespit edilen Soul EV modelleri için geniş çaplı bir geri çağırma duyurusunda bulundu. Bu arızanın aracın yuvarlanmasına yol açabileceği uyarısı yapıldı.

Geri çağırma 26 Kasım 2013 ile 14 Kasım 2018 tarihleri arasında üretilen toplam 39 bin 606 adet dünya genelindeki ve 11 bin 706 adet Almanya’daki Kia Soul EV’yi kapsıyor. Etkilenen araç sahipleri Federal Motorlu Taşımacılık Kurumu (KBA) tarafından gönderilecek olan mektuplarla bilgilendirilecek ve servis randevularını alabilecekler.

HER HANGİ BİR MALİYETİ OLMAYACAK

Servislerde yapılacak yazılım güncellemesiyle, araçlar park edildiğinde park freni otomatik olarak devreye girecek ve böylece olası kazaların önüne geçilecek. Geri çağırma sonunda işlem yaklaşık bir buçuk saat sürecek ve araç sahipleri için herhangi bir maliyet oluşturmayacak.

Kia, müşterilerinin güvenliği için gerekli tüm önlemleri aldığını ve bu tür durumların tekrarlanmaması için sürekli iyileştirmeler yaptığını belirtiyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT