Keşif yapan Rus uçağı Almanya'yı alarma geçirdi

Keşif yapan Rus uçağı Almanya'yı alarma geçirdi

Alman Hava Kuvvetleri'nin X'teki sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bir Rus askeri keşif uçağına Baltık Denizi üzerinde bir süreliğine eşlik edildiği ifade edildi.

Baltık Denizi üzerinde uluslararası hava sahasında uçan bir Rus keşif uçağının Alman Hava Kuvvetleri'nde alarma neden olduğu bildirildi.

Rügen Adası açıklarında Transponder olmadan uçan İlyuşin Il-20 tipi Rus keşif uçağı nedeniyle hava kuvvetlerine ait savaş uçaklarının acil olarak havalandıkları belirtildi.

EŞLİK EDİLDİ

Alman Hava Kuvvetleri'nin X sosyal medya platformundaki hesabından yapılan açıklamada da bir Rus askeri keşif uçağına Baltık Denizi üzerinde bir süreliğine eşlik edildiği ifade edildi.

Buna benzer bir olay yine geçen yılın Nisan ayında gerçekleşmiş Alman savaş uçakları Rus uçağına bir süre eşlik ederek hava sahasından uzaklaştırmışlardı.

ALARM DEVRİYESİ

Alarm devriyesi genellikle iki Eurofighter'dan oluşur ve bunlar olası tehlikeleri kontrol etmek ya da gerekirse savuşturmak üzere dakikalar içinde havalanırlar. Ancak karşılıklı kontroller büyük ölçüde rutindir.

FOTOĞRAF: AA

HABERE YORUM KAT