Kaufland tek tek şubelerini kapatıyor

Kaufland tek tek şubelerini kapatıyor

2024 yılı Kuzey Ren-Vestfalya'da Alman süpermarket zinciri Kaufland'dan alışveriş yapanlar için iyi bir yıl olmayacak. Çünkü birçok mağaza kapanmak zorunda kalacak...

İşletme ve personel maliyetlerinin arttığı dönemlerde, Kuzey Ren-Vestfalya'da iflaslar tekrar tekrar yaşanıyor. Büyük zincirler bile bundan muaf değil. Tüm Real mağazalarının kapatılmasının ardından şimdi de Kaufland birkaç lokasyonun kapatılacağını duyurdu.

Kuzey Ren-Vestfalya da dahil olmak üzere birçok mağaza 2024 yılında kapanacak.

ARTIK OLMAYACAK

Bochum'un Ruhr Parkı'ndaki önemli bir yer de etkilenenler arasında. Kaufland mağazası 20 yıldır hizmet veriyordu. Ancak Eylül ayında kapanmaya hazırlanıyor. Nedeni ise bölgedeki olumsuz ticari gelişme. Bu durumda, A40 üzerindeki alışveriş merkezinde artık bir süpermarket bulunmayacak.

Kuzey Ren-Vestfalya'daki bir başka Kaufland şubesi de süpermarket zincirinin kapanmasından etkilenecek. Siegen-Fludersbach'ta alışveriş, Haziran 2024 gibi erken bir tarihte sona erecek.

NRW'deki diğer iki Kaufland mağazası da 2025 yılında kapanacak: Recklinghausen'deki Palais-Vest mağazası ve Dortmund-Mengede'deki Kaufland mağazası.

2024 HAZİRAN SON TARİH...

Ülke geneline bakıldığında ise yakında bir Kaufland mağazası daha kapanacak. Greiz'deki (Thüringen) mağaza da Haziran 2024'te kapanacak.

Aşağıdaki Kaufland mağazaları 2024 yılında kapanıyor:

Bochum Ruhr Parkı (Eylül 2024)
Siegen, Fludersbach (Haziran 2024)
Greiz, Thüringen (Haziran 2024)

Kaufland geçmişte bazı Real mağazalarını devralmıştı. Süpermarkete göre bu durum bazı yerlerde olumsuz gelişmelere yol açmıştı. Şirketin NRW ve Almanya'daki bazı yerleri elden çıkarmasının nedenlerinden biri de muhtemelen bu olduğu düşünülüyor...

ARTI49

Fotoğraf: unsplash

HABERE YORUM KAT