Kaufland müşterileri artık rahatlayacak... Kuyruklar bitiyor!

Kaufland müşterileri artık rahatlayacak... Kuyruklar bitiyor!

Kaufland, depozito işini hızlandıran bir makineyi test ediyor. Tek seferde 100 adede kadar pet şişe ve teneke kutuyu işleyebilen makine, artık uzun kuyruklara bir son verecek...

Kaufland, boşların iadesini daha verimli hale getirmek için çabalarını artırıyor. Şirket şu anda, müşterilerin depozitolarını teslim etmelerini çok daha kolay hale getirecek yeni bir ters otomat ile bir test gerçekleştiriyor.

Peki Kaufland'daki yeni otomat ne yapabiliyor? Makine Tomra şirketi tarafından geliştirildi. Tomra R2 olarak bilinen makine, giriş kapağı açılır açılmaz otomatik olarak hareket eden bir konveyör bandı ile karakterize ediliyor. Bu sayede müşteriler istedikleri sayıda pet şişe ve teneke kutuyu kesintisiz olarak ve tek tek yerleştirmek zorunda kalmadan yerleştirebiliyor.

ZAMANDAN TASARRUF, KUYRUKLARA SON

Bu, boşların dağıtım sürecini önemli ölçüde hızlandırdığı için yakında ters otomatın önünde uzun süre beklemeye son verebilir.

Işıklı bir dokunmatik ekran, müşterinin ürünleri iade etmek için "Başlat" düğmesine ne zaman basması gerektiğini gösteriyor. Boşları bıraktıktan sonra müşteri "Bitti" düğmesine basar ve bunun üzerine makine depozito makbuzunu yazdırır. Bu yeni yöntem müşteriler için iade sürecini önemli ölçüde hızlandırıyor.

Kaufland Almanya'da depozito iade sistemlerinden sorumlu Florian Hermanski, "Yeni makine, özellikle büyük miktarlarda boş ürünü olan müşteriler için ideal, çünkü onlar için boş ürünlerin iadesini önemli ölçüde hızlandırıyor ve basitleştiriyor" dedi.

KARAR VERİLECEK

Süpermarketlerdeki yeni ürünlerde sıklıkla olduğu gibi, Kaufland müşterilerinin tamamı başlangıçta bu yenilikçi otomata erişemeyecek. Bunun nedeni, bunun Steinheim, Baden-Württemberg'deki bir mağazada pilot bir proje olması. Ancak yakında daha fazla müşterinin kullanımına sunulacağı ifade ediliyor.

Benzer bir depozito makinesi başarılı bir testin ardından Wiesbaden'de kalıcı olarak kuruldu. Tek seferde 100 adede kadar pet şişe ve teneke kutuyu işleyebilen makine, süreci geleneksel yöntemlerden beş kata kadar daha hızlı hale getiriyor. Süpermarketlerde 2024'ten itibaren uygulanacak yeni zorunlu depozito nedeniyle, boşların daha hızlı bir şekilde iade edilmesi birçok tüketici için bir avantaj olacaktır.

Kaufland'a göre Steinheim'daki müşteriler yeni makineye hızla alıştı. Daha önce bu mağazada depozito iadeleri çoğunlukla manuel olarak yapılıyordu. Tomra R2'nin test çalışması sonbahara kadar devam edecek. Daha sonra makinenin diğer mağazalarda da kullanılıp kullanılmayacağına karar verilecek.

ARTI49

HABERE YORUM KAT