Kaufland duyurdu: Ürün yelpazesinde büyük değişiklik

Kaufland duyurdu: Ürün yelpazesinde büyük değişiklik

Kaufland 2024 itibariyle süt ürün yelpazesiyle ilgili yapacağı değişikliği duyurdu.

Kaufland , 2024 yılından itibaren yalnızca kendi markası olan 2. çiftçilik tipi sütleri sunacağını açıkladı.

Kaufland’ın bu değişikliğe gitmesindeki en temel sebep hayvanların refahı. Genel Müdür Stefan Rauschen konu hakkında yaptığı açıklamada ‘’Hayvan refahında sürdürülebilir ve uzun vadeli bir iyileşme ancak birlikte başarılabilir ve ürün yelpazemizle başlar. Gelecekte daha fazla hayvan dostu ürün satın almanın doğal bir mesele haline gelmesini istiyoruz" dedi.

Seviye 2'den itibaren kapsamlı bir içme sütü yelpazesiyle amaç, müşterilerin satın alırken daha fazla hayvan refahını seçmesini kolaylaştırmak. Kaufland, ürünlerini yalnızca Almanya'da 750'den fazla mağazada satıyor ve diğer yedi Avrupa ülkesinde de aynı sayıda satış noktasıyla temsil ediliyor.

ÇİFTLİK TİPLERİ NE ANLAMA GELİYOR

Süt inekleri tip 1 barınakta tutulursa, yalnızca bölmeleri olan ve hayvan/yatak oranı 1:1 olan bir ahırda yaşarlar ve açık hayata erişimleri olmaz.

Barınma tipi 2'de süt ineğinin yatma alanı arttırılmış olup, ağırlığı 350 kilogramın üzerinde ise dört metrekarelik biraz daha fazla alana sahip olur. Ayrıca yılın 120 günü temiz hava erişimi ve bahçede ya da küçük bir alanda egzersiz kulübesinde iki saat dolaşma şansı oluyor.

3. tip barınakta yaşayan inekler tüm yıl boyunca açık bir avluyu veya merayı kullanabilirler.

ARTI49
Fotoğraf:Unsplash

HABERE YORUM KAT