Kaufland 2024 değişikliklerini duyurdu

Kaufland 2024 değişikliklerini duyurdu

Süpermarket zinciri Kaufland 2024 yılında müşterilerini bekleyen değişikliklerini duyurdu.

Almanya'da 2024 itibariyle vatandaşları etkileyecek ehliyet, market kuralları, ürün yelpazeleriyle ilgili bir dizi yenilik bekliyor.

Kaufland müşterilerini bekleyen yeniliklerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Tüketiciler yeni yılda özellikle alışveriş yaparken bazı değişikliklerle karşılaşacaklar. 1 Ocak 2024'ten itibaren müşterilerin süt ürünleri için depozito ödemesi gerekecek. Yeni düzenlemeye göre mevduat sistemi daha da genişletilecek . Spesifik olarak bu, tek kullanımlık plastik içecek şişelerinde satılan süt ürünleri için 25 sentlik bir depozito ek ücretinin olduğu anlamına geliyor.

TEK KULLANIMLIK İÇECEKLER

Yeni AB yönetmeliği de sürdürülebilirlik ruhuna uygun ve tek kullanımlık içecek ambalajlarını da etkiliyor. Temmuz 2024'ten itibaren tüm ürünler için "bağlı kapaklar" (çıkarılamayan şişe kapakları) zorunlu olacak . Bazıları bunları zaten Coca-Cola veya Fanta gibi tanınmış içecek markalarından biliyor olabilir.

KAPANACAK ŞUBELER

Kaufland Haziran 2024 ile Mart 2025 arasında toplam beş şubesini kapatacağını duyurdu.

Siegen ve Greiz, Haziran 2024'te kapanacak. Bunu Eylül 2024'te Bochum-Ruhrpark takip edecek. 2025'te Ocak ayında Recklinghausen'deki Palais Vest'teki şube ve son olarak Mart ayında Dortmund-Mengede'deki şube kapanacak.

ARTI49

HABERE YORUM KAT