Kar, Almanya'yı terk etmiyor

Kar, Almanya'yı terk etmiyor

Almanya'nın birçok yerinde hava sıcaklıkları düştü. Kar ise birçok yerde kendini göstermeye hafta sonu da devam edecek.

Almanya'da havalar soğudu, birçok bölgede kar yağışları da etkili oldu. Bugün de birçok yerde karla karışık yağmurların görülebileceği aktarıldı.

BERLİN BUZ KESTİ

Berlin'de hafta sonu yağışlar etkili olmayacak ancak hissedilen sıcaklık -10'a kadar düşecek.

Münih'te ise bugün karla karışık yağmur yağacak. Hafta sonu ise sıcaklıkların -11'e kadar düştüğü Münih'te yer yer kar yağışları da etkili olacak.

HAFTA SONU DA KAR VAR

Alman Hava Durumu Servisi (DWD) tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Aşağı Saksonya'da ise hava soğuk ve beyaz kalmaya devam edecek.

DWD'ye göre, özellikle Kuzey Denizi'nde ve Aşağı Saksonya'nın güneyinde karla karışık yağmur veya kar yağışı görülebilir. En yüksek sıcaklıklar eksi bir ile iki derece arasında olacak.

Cuma gecesi en düşük hava sıcaklığı eksi beş derece civarında, kıyılarda ise donma noktasına yakın olacak. DWD'ye göre, Cuma günü izole kar sağanakları da mümkün. Sıcaklıklar eksi bir ila iki derece arasında seyredecek.

DWD Cumartesi gecesi bazı bölgelerde kar yağışı öngörüyor. Ayrıca hava bulutlu olacak. Gün boyunca, eksi iki ile artı iki derece arasında gündüz yükseklikleri ile izole kar sağanakları olacak. Pazar gününün çok bulutlu geçmesi beklenirken, Aşağı Saksonya'nın güneyinde hafif kar yağışı görülebilecek. En yüksek sıcaklıklar 0 derece civarında olacak. Pazartesi gecesi daha lokal kar sağanakları olacak.

ARTI49

HABERE YORUM KAT