Jürgen Klopp'tan Almanya Milli Takımı kararı!

Jürgen Klopp'tan Almanya Milli Takımı kararı!

Alman teknik direktör Jürgen Klopp, Liverpool ile 2026 yılına kadar olan sözleşmesine sadık kalmayı düşündüğünü açıkladı.

Liverpool Menajeri Jürgen Klopp, Almanya Futbol Federasyonu'ndan gelebilecek bir teklifi kabul etmeyi düşünmediğini söyledi.

Hans Flick ile yollarının ayrılmasının ardından milli takımın başına geçme ihtimali üzerine Daily Mail'de çıkan haberde, deneyimli teknik adamın Almanya'dan gelebilecek bir teklifi şu an için düşünmediği belirtildi. Klopp'un, Liverpool ile 2026 yılına kadar olan sözleşmesine olan saygısı nedeniyle milli takımı düşünmediği vurgulandı.

Öte yandan, Almanya Futbol Federasyonu, milli takımın teknik direktörü Hansi Flick ile yollarını ayırdıklarını duyurdu. Federasyon, yönetim kurulu toplantısının ardından alınan kararla, Alman teknik direktör Flick'in yanı sıra yardımcıları Marcus Sorg ve Danny Röhl'ün sözleşmelerini feshettiklerini açıkladı.

Almanya, son dönemde çıktığı 5 maçın 4'ünü kaybederken, bir maçta berabere kalmıştı. Belçika'ya 3-2, Polonya'ya 1-0, Kolombiya'ya 2-0, Japonya'ya 4-1 yenilirken, Ukrayna ile 3-3 berabere kalmıştı. Almanya Milli Takımı, 12 Eylül Salı günü oynanacak hazırlık maçında Rudi Völler, Hannes Wolf ve Sandro Wagner tarafından geçici olarak yönetilecek.

HABERE YORUM KAT