İzleyenleri gülümsetse de... Almanca öğrenmek isteyenleri düşündürtecek video

İzleyenleri gülümsetse de... Almanca öğrenmek isteyenleri düşündürtecek video

İngiliz, İtalyan, Fransız, Brezilyalı, İspanyol ve Almanın oluşturduğu 6 kişilik ekip, belirli kelimeleri kendi dillerinde söyleyerek bir video çektiler. Almanca dili sayesinde ise ortaya ilginç görüntüler çıktı...

Almanca öğrenmesi en zor dillerden biri olarak kabul ediliyor. Hatta öyle ki, sosyal medyada sık sık Almancanın ne kadar zor olduğuyla ilgili komik paylaşımlar da yapılıyor.

Konuyla ilgili olarak sosyal medyada dolaşan bir video ise dikkat çekti. İngiliz, İtalyan, Fransız, Brezilyalı, İspanyol ve Almanın oluşturduğu 6 kişilik ekip, belirli kelimeleri kendi dillerinde söyleyerek bir video çektiler. Ortaya ise ilginç görüntüler çıktı. Almanca hariç, diğer bütün dillerde söylenen kelimeler birbirine yakınken, Almancanın ise bambaşka harflerden oluşması izleyenleri gülümsetti.

İZLEYENLERİ GÜLÜMSETTİ

Örneğin; dil kelimesini ele alan grup, sırayla; language, lengua, lingua, langue, lingua derken, Almanca aynı kelimenin karşılığının "sprache" kelimesi olması, konuşma yapanların yüzünde şaşkınlığa neden oldu.

Videoyu çekenler de Almanca sözlerin ardından kendilerini tutamayarak hem güldüler hem de değişik hareketlerle tepki verdiler.

İşte o video:

ARTI49

Fotoğraf: X (@wrzl)

HABERE YORUM KAT