İtalya'nın en güzel erkeği rahip oluyor

İtalya'nın en güzel erkeği rahip oluyor

Moda başkenti Milano'nun podyumlarındaki mankenlikten rahipliğe uzanan bir yol: İtalyan Edoardo Santini, güzellik yarışmalarını çoktan kazandı. Ama şimdi modellik kariyerini bırakıyor ve rahip oluyor...

Dört yıl önce bir yarışmada en güzel İtalyan seçilen 21 yaşındaki Edoardo Santini, Floransa'da bir papaz okuluna gidiyor. Artık moda, dans ve profesyonel oyuncu olma hayalleri olmayan Santini, hayatını tamamen kiliseye adamak istiyor.

Santini sosyal medyada yayınladığı bir videoda "21 yaşında, Tanrı isterse rahip olmak için ruhani bir yolculuğa çıktım" derken, "Bana kilise olmanın ne demek olduğunu gösteren genç insanlarla tanışma fırsatım oldu. Çocukluğumdan beri içimde olan, ancak çeşitli korkularım nedeniyle şimdiye kadar takip edemediğim bu çağrıyı takip etmem için bana güç verdiler" diye belirtti.

240748944-1701689929-v16-9-1200-1.webp Fotoğraf: edoardosantini/Instagram

"HAYATIMIN EN İYİ DENEYİMİYDİ"

Papaz okulundaki sessiz yaşamdan korkmayan Santini, "İlk adım olarak geçen yıl iki rahiple birlikte yaşadım ve bu hayatımın en iyi deneyimiydi. Kardeşleri tanımamı ve günlük yaşamda yukarıdan beklediğim cevabı bulmamı sağlayan bir deneyimdi" dedi.

Giderek daha az sayıda genç erkek rahip olmayı tercih ediyor. Avrupa'nın en büyük Katolik piskoposluk bölgesi olan Milano'da, rahip olmak üzere eğitim görenlerin sayısı son on yılda neredeyse yarı yarıya azaldı. 10 yıl önce Milano ilahiyat fakültesinde 150 ilahiyat öğrencisi bulunuyordu, bu sayı bugün ise yalnızca 78...

ARTI49

HABERE YORUM KAT