İşte Almanya vatandaşlarının ikinci bir vatandaşlık için takip etmesi gereken adımlar!

İşte Almanya vatandaşlarının ikinci bir vatandaşlık için takip etmesi gereken adımlar!

Almanya, belli şartlar altında Almanya vatandaşlığının yanında ikinci bir vatandaşlığa daha izin veriyor. Peki, çifte vatandaşlık almak için şartlar neler? İşte detaylar...

Almanya çifte vatandaşlık, göçmen kökenlilerin öncelikli talepleri arasında. Bu göçmenlerin arasında en büyük oranı ise Türkiye’den gelenler oluşturuyor. Öte yanda Alman Vatandaşlık Yasası tekrardan değişiyor. Birçok kişi Almanya'da çifte vatandaşlık hakkından yararlanabilmek için heycanla bekliyor.

Alman Vatandaşlık Yasası, Avrupa Birliği üye ülkeleri ile İsviçre vatandaşlarına Almanya çifte vatandaşlık hakkı tanıyor. Bununla birlikte sığınmacıların ve mülteci olarak tanınan kişilerin çifte vatandaşlık hakları genel olarak kabul ediliyor.

Son zamanlarda Almanya’da en büyük göçmen topluluğu olan Türkiye kökenliler için çifte vatandaşlık ise önemli bir tartışma konusu.

Alman vatandaşı iseniz ve ikinci bir vatandaşlığa geçmeyi planlıyorsanız ise resmi makamlardan izin almadan ikinci bir vatandaşlık sahibi olursanız, Alman vatandaşlığını kaybedebilirsiniz.

Aşağıdaki sorulara tıklayarak, TransferGo ekibinin hazırladığı yazıda konu hakkındaki tüm detayları öğrenebilirsiniz!

Almanya vatandaşlık başvuru şartları nelerdir?

Almanya çifte vatandaşlık kabul ediyor mu?

Türkiye Almanya çifte vatandaşlık mümkün mü?

Almanya’da çifte vatandaşlık kalktı mı?

Yeni reform paketinden neler bekleniyor?

Almanya çifte vatandaşlık nasıl alınır?

HABERE YORUM KAT