Irkçı grubun hedefinde kız çocukları vardı: Türk ve Alman çocuklara "Yabancılar dışarı" diyerek saldırdılar

Irkçı grubun hedefinde kız çocukları vardı: Türk ve Alman çocuklara "Yabancılar dışarı" diyerek saldırdılar

Stralsund'da ırkçı bir grup, Almanya vatandaşlığı olan biri Türk diğeri Alman uyruklu iki kız çocuğuna saldırdı.

Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde bulunan Stralsund şehrinde polis, iki kız çocuğunun ırkçı bir grup tarafından saldırıya uğramasının ardından harekete geçti.

Üç gün önce akşam saatlerinde meydana gelen olayda, 14 yaşındaki Alman ve 15 yaşındaki Türk uyruklu Alman vatandaşlığına sahip iki çocuğun, bir marketten çıktıkları sırada ırkçı saldırıya maruz kaldıkları açıklandı.

NAZİ MARŞI SÖYLEDİLER

Greifswalder Chaussee'deki bir süpermarketin çevresinde meydana gelen olayda, bir grup genç ırkçı, çocuklara "Lanet olası yabancılar" diyerek saldırdı. Grup, sözlü saldırılarının ardından, açtıkları yabancı düşmanı ifadeler içeren bir Nazi marşını, birlikte söyleyerek sloganlar atmaya başladı.

İddiaya göre, saldırı sırasında "Almanya Almanlara", "Yabancılar dışarı" sloganları atıldı.

Grup içerisinden bir kişinin, Hitler selamı verdiği de iddia edilirken, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin havaya ateş açtığı söylendi. Irkçı grup, polis geldiğinde de Nazi marşını söylemeye devam etti.

AİLELERİNE TESLİM EDİLDİLER

Yaşları 15 ila 17 arasında değişen genç saldırganlar, kimlik tespitinin ardından gözaltına alındı.

Grupta yer alan saldırganlar hakkında, "Nefrete teşvik", "Aşağılayıcı davranışlar", "Anayasa'ya aykırı sembollerin kullanımı" ve "Terör örgütü propagandası" suçlarından soruşturma başlatıldı.

Tedbir amaçlı gözaltı işlemlerinin ardından serbest bırakılan saldırganlar, reşit olmamaları sebebiyle polis tarafından yasal varislerine teslim edildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum