İmamoğlu’na ölüm tehdidi: Olayın Almanya’yla ilgisi ne

İmamoğlu’na ölüm tehdidi: Olayın Almanya’yla ilgisi ne

AK Partili fenomen Mert Armağan'ın YouTube yayınına katılan Nevzat Kaya adlı kişi, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik ölüm tehdidinde bulundu. Sosyal medyada hesaplar karıştırıldı, olay Alman Edebiyatı uzmanına patladı!

AK Partili sosyal medya fenomeni Mert Armağan'ın YouTube yayınına katılan Nevzat Kaya adlı kişi, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik ölüm tehdidinde bulundu.

Nevzat Kaya, "Dişe dişse dişe diş, kana kansa kana kan. Vermeyiz hemşerim, 1820'ler geçti, şunlar bunlar geçti. Ekrem İmamoğlu zannetmesin ki, o itlerin, o şerefsizlerin oylarıyla cumhurbaşkanı olacak. Suçsa suç. Ya ben ya başka birisi onu yaşatmaz" şeklinde konuştu.

Yayın sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Mert Armağan ise, özür diledi.

Armağan paylaşımında şunları kaydetti: "Bugün YouTube Kanalımıza Canlı Yayınımıza Konuk Olan Nevzat Kaya ne yazık ki birtakım kabul edilemez ifadelerde bulunmuştur. Amasız fakatsız, Ekrem İmamoğlu’nu kimse canı ile tehdit edemez. Demokrasinin gerektirdiği gibi seçimle gelen ancak seçimle gider. Kendisi ile ilişik kesilmiş olup tekrar bir yayın yapılmayacaktır. Canlı yayında bu tarz şeylerin önüne geçmek ne yazık ki mümkün olmamakla beraber yine yayın sahibi olarak bu yaşanandan dolayı başta Sayın İmamoğlu olmak üzere halkımızdan özür diliyorum. Bu tarz söylemler kime karşı olursa olsun asla kabul edilemez. Ayrıca yaşanan yakışıksız olaydan dolayı canlı yayını yayından kaldırıyorum."

NEVZAT KAYA’NIN SOKAK RÖPORTAJI

Yaptığının suç olduğunu vurgulayıp “ölüm tehdidinde” bulunan Nevzat Kaya hakkında adli süreç başlatıldığı haber ajanslarına yansımadı ve ilgili kurumlardan da açıklama gelmedi.

Nevzat Kaya’nın kim olduğu merak konusu…

Nevzat Kaya ile bir sokak röportajında karşılaştığını söyleyen bir sosyal medya kullanıcısı "Eski asker olduğunu, aynı zamanda AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesine çok yakın olduğunu içlerinden biri olduğunu söylemişti" dedi.

Nevzat Kaya bahsi geçen sokak röportajında ise 6 Şubat depremlerinde ölü sayısının 50 binin üzerinde olduğunu ancak uluslar arası güçlerin Türkiye’ye rahatça girmesini engellemek için gerçeğin açıklanmadığını öne sürdü.

OLAY ALMAN EDEBİYATI UZMANINA PATLADI!

Bir başka konu ise “ölüm tehdidi” ile sosyal medyada infial uyandıran ve X’te (eski adıyla Twitter) TT olan Nevzat Kaya, Prof. Dr. unvanını taşıyan Nevzat Kaya ile karıştırıldı.

Alman Edebiyatı uzmanı olan Prof. Dr. Nevzat Kaya, kendisinin isim benzerliği nedeniyle karıştırıldığını “Teallam ya, yine Nevzat Kaya'lar karıştı. Ben de diyorum ne oluyor... :)))))))))” diye açıkladı.

HABERE YORUM KAT