İbrahim Kalın: Video montaj ama asıl sormamız gereken...

İbrahim Kalın: Video montaj ama asıl sormamız gereken...

Habertürk televizyon kanalında Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kampanya videosuna yapılan montajı kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bugün Sivas mitinginde yapılan bir açıklamaya değinerek şunları söyledi: "Cumhurbaşkanımız, bir grup genç tarafından hazırlanan kısa bir videonun Sivas mitinginde paylaşıldığını ifade etti. Videonun içeriğinde kullanılan unsurlar gerçek olsa da kendisi bir kurgudan ibaret. Asıl önemli nokta, bu açıklamaların PKK kadroları tarafından yapılıp yapılmadığıdır. Asıl sorulması gereken soru budur."

Kalın, ayrıca "Bir terör örgütünün size yönelik olumlu açıklamalar yapması doğal olarak rahatsızlık verir" diyerek şu açıklamayı yaptı: "Cumhurbaşkanımız bugün Sivas mitinginde bir açıklama yaptı. 'Bir grup kıvrak zekalı gencin hazırladığı kısa bir video. Bunun bir araya getirildiği unsurlar gerçek. Videonun kendisi bir kurgu fakat asıl mesele bu açıklamaları PKK kadroları yaptı mı, yapmadı mı? Sormamız gereken asıl soru bu."

Kalın, ayrıca 1,5 ay boyunca PKK kadrolarının Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklamaları yaptığını ve bu durumun rahatsızlık verici olduğunu belirtti. Olaya ilişkin sessiz kalındığını ifade eden Kalın, Kılıçdaroğlu'nun bu duruma tepki göstermesi gerektiğini vurguladı.

Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik destek açıklamasıyla ilgili olarak Kalın, "Sinan Bey'in Cumhurbaşkanımıza destek vermesi için teşekkür ediyorum. Pazartesi günü destek açıklaması yaptı ve bu kararını Türkiye'nin geleceği açısından önemli bir adım olarak değerlendiriyorum" dedi.

Kalın ayrıca, Oğan'a karşı linç kampanyası başlatıldığını belirterek "Bir siyasi aktör tercihini belirli yönde kullanabilir. Bu tercihi analiz edebilir, katılabilir veya katılmayabilirsiniz. Ancak linç kültürü son derece üzücü bir durumdur. ATA İttifakı'nın paydaşlarından Ümit Özdağ'ın farklı bir tercihte bulunması saygıyla karşılanmalıdır" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum