Hırvatlarla İtalyanlar birbirine girdi, hastanelik oldular

Hırvatlarla İtalyanlar birbirine girdi, hastanelik oldular

Hırvatistan ile İtalyan taraftarlar birbirine girdi. 50 suç ve kabahat kaydedildi. Saldırılardan sonra yaralanan taraftarlar oldu.

Hırvatistan ile İtalya arasında oynanan Avrupa Şampiyonası maçının bitiminin ardından Hırvat ve İtalyan futbol taraftarları arasında arbede yaşandı. Bu olay Leipzig polisi tarafından rapor edildi. Yaklaşık 20 Hırvat taraftar İtalyan taraftarları yumrukladı ve tekmeledi. Saldırıya uğrayanlardan dördü yaralandı, ikisi ise hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili on bir şüpheli tespit edildi. Haklarında ağır bedensel zarara sebebiyet vermekten dava açıldı.

Polis, maçla ilgili olarak, çoğu piroteknik patlatmakla ilgili olmak üzere toplam 50 suç ve kabahat kaydetti. Henüz tüm vakalar analiz edilmediğinden, polis bazı vakalarda vaka sayısının önemli ölçüde artmasını bekliyor. Şu ana kadar 15 şüpheli tespit edildi.

Birçok suç tespit edildi

Polise göre, pirotekniklerin patlatılmasıyla bağlantılı olarak ağır yaralamaya teşebbüsün yanı sıra halkı kışkırtma, anayasaya aykırı örgütlerin sembollerini kullanma, yaralama, izinsiz girme ve drone uçurarak havacılık yasasını ihlal etme suçlarından da soruşturma başlatıldı.

Dört Hırvat ve iki Alman taraftar Pazartesi akşamı bir restoranın açık alanında yabancı düşmanı bir şarkı söyledi. Polis bu kişilerin kişisel bilgilerini aldı. Nefreti kışkırtma şüphesiyle soruşturma yürütülüyor.

Maçtan önce yüzlerce yüksek riskli Hırvat taraftar önleyici polis kontrolüne tabi tutuldu. Önlemin amaçlarından biri de piroteknikleri bulmak ve el koymaktı. Taraftarlar, daha önceki Avrupa Şampiyonası maçları ve Hırvatistan polis güçlerinin bilgisi nedeniyle zaten polisin ilgi odağı olmuştu.

ARTI49

HABERE YORUM KAT