Herkes Özgür Özel’in randevu almasını beklerken ilk hamle Erdoğan’dan geldi: İşte satır satır Meclis’teki sohbet

Herkes Özgür Özel’in randevu almasını beklerken ilk hamle Erdoğan’dan geldi: İşte satır satır Meclis’teki sohbet

Siyaset sahnesinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep edeceği bir süredir konuşuluyor. Ancak ilk hamle Erdoğan’dan geldi. Son seçimde CHP’yi birinci parti yapan Özgür Özel Beştepe’nin gündeminde… İşte o sohbet…

Irak ziyareti sonrasında uçakta gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ana muhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Özgür Özel’den kendisine henüz bir randevu talebi gelmediğini söyledi. Yeni anayasa çalışmalarına CHP’nin de destek vereceğini düşündüğünü ifade eden Erdoğan, “Bu görüşme sağlandığında tabii ki anayasa konusu da bizim görüşme başlıklarımızın arasında yer alacaktır” dedi.

Ancak, Erdoğan’ın beklediği randevu talebi bir türlü gelmiyordu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM’de özel bir resepsiyon düzenlendi. Bu kapsamda parti temsilcileriyle bir araya gelen Erdoğan, fırsatı yakaladı ve CHP lideri Özgür Özel’i davet etti. Yani, ilk randevu talebi son seçimin ikinci partisi olan AK Parti’nin lideri Erdoğan’dan gitmiş oldu.

Özgür Özel’i AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun “Cumhurbaşkanımız burada çalışıyorlar, sizi çaya davet ediyor” diyerek davet etti.

kapak-205843.jpg

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görüşme öncesi ilk teması TBMM'deki 23 Nisan resepsiyonunda gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Özgür Özel’e sağlığını sordu.

Erdoğan, Özgür Özel’den randevu talep ederek “Sayın genel başkan, önümüzdeki hafta uygunsanız görüşme planlayabiliriz” dedi. Özgür Özel de uygun olduğunu belirtti.

Erdoğan, çıkışta gazetecilere "Önümüzdeki hafta sayın Özgür Özel'le görüşeceğiz" ifadelerini kullandı. Özel de, "Bugün bayramlaşmak üzere kendisi 'İçeride bir çay içelim' dedi. Çayımızı içtik, bayramlaştık, haftaya görüşeceğiz" açıklamasında bulundu.

Özgür Özel, haftaya yapılacak görüşme için de, "Daha önce de söyledim, bu nezaket görüşmesi değil. O görüşmeyi bayramda telefonda yaptık. Buna her iki tarafın da önem atfettiği bir çalışma ziyareti diyebiliriz. Her ikimizin de gündemleri var. O gündemleri takip edeceğiz görüşmede" dedi.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum