Hem Türkiye hem de Almanya'da topa tutuluyordu: Almanya güzelinden yanıt geldi

Hem Türkiye hem de Almanya'da topa tutuluyordu: Almanya güzelinden yanıt geldi

Miss Germany 2024'ün birincisi seçilen Apameh Schönauer, türlü tepki ve ırkçı tacizlerin odağında...

Almanya'da yaklaşık 15 bin kadını geride bırakarak Miss Germany 2024 güzellik yarışmasında Almanya güzeli seçilen İran uyruklu Apameh Schönauer, tartışmaların odağında.

İki çocuk annesi olan 39 yaşındaki mimar Schönauer, Almanya'daki ırkçı çevreler tarafından "Alman olmamakla" suçlanıyor ve eleştiri bombardımanına tutuluyor.

Almanya güzeli "İran’da özgürlükleri için sokaklara çıkıp gösterilere katılan ve seslerini yükselterek her gün kendi hayatlarını riske atan güçlü ve cesur kadınları rol model alıyorum. Benim misyonum, bilhassa genç kadınları kendilerinin en iyi versiyonu hâline gelmeleri, büyük ve cesur düşünmeleri ve buradaki hayallerini gerçekleştirebilmeleri için teşvik etmek" ifadeleri nedeniyle, Türkiye'de iktidara yakın yayın organlarında da hedef gösterilmişti.

Erdoğan ve iktidar partisi yanlısı bazı yazarlar, Schönauer'in, "Ortadoğu için yürütülen bazı uluslararası siyasi planların parçası olduğu" yönünde imalarda bulunmuştu.

ALMANYA GÜZELİNDEN YANIT GELDİ: "BEN ALMAN'IM"

İki çocuk annesinden, kendisine karşı yürütülen lince yanıt geldi. Çektiği bir videoda, "Ben Alman'ım. Buraya 6 yaşında geldim, burada okudum, burada mimarım. Eşim de bir Alman" diyerek yanıt verdi.

İşte o video:

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum