Heidi Klum'un SPD'li babası, Scholz'a verdi veriştirdi: Artık oy vermeyeceğim!

Heidi Klum'un SPD'li babası, Scholz'a verdi veriştirdi: Artık oy vermeyeceğim!

Heidi Klum'un babası Günther Klum, Olaf Scholz'a açık bir mektup göndererek, "Sayın Şansölye, oy kullanma hakkım olduğu sürece hep SPD'ye oy verdim ama artık vermeyeceğim" diye belirtti.

Heidi Klum'un babası ve uzun süredir SPD seçmeni olan Günther Klum, Alman hükümetinin çalışmalarından memnun değil. Bu yüzden de hoşnutsuzluğunu kamuoyu önünde dile getirdi.

Heidi Klum'un babası öfkesini dışa vuruyor ve Federal Şansölye Olaf Scholz'a açık bir mektup gönderdi. Mektubu kendi web sitesinde de yayınladı.

Günther Klum mektubunda, "Sayın Şansölye, oy kullanma hakkım olduğu sürece hep SPD'ye oy verdim ama artık vermeyeceğim. Seçilebilir değilsiniz" diye yazdı.

"ARKASINA SAKLANAMAZSINIZ"

Günther Klum mektubunda şunları yazdı:

"Başbakanlık görevinizin yarısına gelmişken, artık selefinizin hatalarının arkasına saklanamazsınız. Bunu yapabiliriz, Putin'in dostu, gaz bağımlılığı, Ukrayna ve hepsinden önemlisi Made in Germany'nin ihmali. Tüm bu hataları daha da kötüleştirdiniz. Yardımcılarınız elbette ortaklarınızdır."

Mektupta sadece Olaf Scholz değil, Yeşiller ve FDP de eleştiriliyor. Yeşiller Partisi'ni "fıçıdan taşan beceriksiz bir grup" olarak nitelendiren Klum, FDP ile ilgili olarak ise, "En büyük sorun, aslında iyi bir ortağın sefil bir şekilde yönetilmesi ve bir hanımefendinin sanki savunma sanayiinden maaş alıyormuş gibi konuşmasına izin verilmesi" ifadelerini kullandı.

"Çözüm" için de bir plan sunan Klum, "SPD'yi bir sonraki seçimlerden önce yok etmemek için, seçmenler tarafından ödüllendirileceğiniz basit çözümler olduğunu düşünüyorum. Önce sağlık bakanını görevden alın ve ardından CDU ile güçlerinizi birleştirin. Merz başbakan olur, siz de başbakan yardımcısı olursunuz, demokrasi ve SPD için bu bir fedakarlık olmalı" diye yazdı.

CEVAP ALDI

Günther Klum, mektubuna bir cevap beklemiyordu. Ama gerçekten bir cevap aldı!

Heidi Klum'un babası bir Instagram videosunda "Federal Başbakanlık Dairesi Başkanı bugün bana cevap yazdı" diye belirtti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT