Hanau'da 100 kiloluk 2 bomba bulundu: Binlerce kişi evini terk etmek zorunda kaldı

Hanau'da 100 kiloluk 2 bomba bulundu: Binlerce kişi evini terk etmek zorunda kaldı

Hanau'daki inşaat çalışmaları sırasında iki adet İkinci Dünya Savaşı bombası bulundu. Her biri 50 kilogram ağırlığındaki bombalar Pazar günü etkisiz hale getirilecek. Binlerce insan tahliyeden etkilenecek.

Hanau'daki inşaat çalışmaları sırasında iki adet İkinci Dünya Savaşı bombası bulundu. Her biri 50 kilogram ağırlığındaki bombalar Pazar günü etkisiz hale getirilecek. Binlerce insan tahliyeden etkilendi.

Hanau Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma iki hava bombası Cuma günü inşaat çalışmaları sırasında bulundu. Bulunan alan, "Wilhelm-Rohn-Straße" ve "Rodenbacher Weg" köşesindeki boş bir arazi. Belediye, Darmstadt Bölge Konseyi'nin patlayıcı mühimmat temizleme servisinden uzmanlarla görüştükten sonra şu açıklamayı yaptı:

"İki patlayıcı cihaz Pazar sabahı etkisiz hale getirilecek."

BİNLERCE KİŞİ ETKİLENDİ

Güvenlik yarıçapı alanın etrafında yaklaşık 500 metre olarak belirlendi. Belediye etkilenen sokakların ve ev numaralarının bir listesini yayınladı. Belediyeye göre, bölgenin tahliyesi Pazar günü sabah 8'de başlayacak ve böylece imha işlemi saat 11'de başlayabilecek.

Verilen bilgiye göre, güvenlik bölgesinde yaklaşık 4.700 kişi yaşıyor. Belediye meclisi üyesi ve itfaiye müdürü Isabelle Hemsley, "Etkisiz hale getirme operasyonundan sonra mümkün olan en kısa sürede dairelerine ve evlerine dönebilmeleri için tüm vatandaşların yardımına bir kez daha güveniyoruz" dedi. Ludwig-Geißler-Straße'deki spor salonu Pazar günü sabah 8'den itibaren acil durum konaklama yeri olarak insanların hizmetine sunulacak.

Şehre göre, Hanau-Friedberg demiryolu hattı da sabah 11'den önlemlerin sonuna kadar planlanan etkisiz hale getirme işleminden etkilenecek.

ARTI49

FOTOĞRAF: Temsili

HABERE YORUM KAT