Göçmenler kendilerini Almanya'da en yalnız hangi şehirde hissediyor

Göçmenler kendilerini Almanya'da en yalnız hangi şehirde hissediyor

InterNations tarafından yapılan bir anket göçmenler için hangi şehirlerin yaşam açısından daha iyi olduğunu gösterdi.

Dost canlısı insanlarla karşılaşabileceğiniz bir hayat ve yüksek yaşam kalitesi, şehirleri değerlendirmek için kullanılan en önemli kriterler olabilir. InterNations ağı, hangi şehirlerin yaşam açısından iyi yerler olduğunu belirlemek için 171 ülkeden yaklaşık 12.000 kişiyle anket yaptı.

ALMAN ŞEHİRLERİ DEĞERLENDİRMEDE SINIFTA KALDI

Travelbook portalı, değerlendirmede dört Alman kentinin temsil edildiğini bildirdi. Frankfurt am Main 37. sıra ile en üst sırada yer aldı. Onu doğrudan Münih 38. sıra ile takip ediyor. Almanya'nın başkenti Berlin 45. sırada yer aldı. Bunu Hamburg 46. sırada takip ediyor. Göçmenlerin kendilerini bu şehirlerde yalnız hissettikleri açıklandı. Travelbook'a göre Almanya'ya yöneltilen başlıca eleştiriler “idari yük ve insani sıcaklık eksikliği.”

SIRLAMAYA GÖRE İSPANYA İYİ BİR SEÇİM

Málaga (İspanya): Şehir sıralamada katılımcıları en çok ikna etmeyi başaran şehir oldu. Gurbetçiler yüzde 89'luk bir oranla sıcakkanlılığı ilk sırada oyladı. Yaşam kalitesi ve yaşam maliyeti de iyi olarak değerlendirildi.

Alicante (İspanya): İş açısından, katılımcılar şehri o kadar yüksek puanlamadı. Ancak gurbetçiler Alicante'de çok iyi karşılandıklarını ve kendilerini hemen evlerinde hissettiklerini belirtmişlerdir. Göçmenler sosyal faaliyetlerden de memnun kaldılar.

Valensiya (İspanya): Sıralamaya göre, İspanya'nın doğusundaki bu büyük şehir yaşam kalitesi ve iyi sağlık koşullarıyla göz dolduruyor. Ancak göçmenler Valensiya'daki çalışma koşullarının fazla iş güvencesi sunmadığını belirtiyor.

İTALYA SON SIRADA

Katılımcılar İtalya'nın Milano şehrini 49. ve dolayısıyla son sırada oyladı. Bunun nedenleri arasında bürokrasi ve vize almak yer alıyor. Milano'da kalacak yer bulmak da zor. Yabancı katılımcılara göre, Milano'daki insanların çoğunlukla İtalyanca konuşması eleştirilen bir nokta. İtalya'nın başkenti Roma sondan bir önceki sırada yer aldı. Çalışma koşulları, memnuniyet ve ücret de dahil olmak üzere en kötü olarak değerlendirildi. Yaşam kalitesi de güzel havaya rağmen genel olarak kötü olarak değerlendirildi.

ARTI49

FOTOĞRAF: Unsplash

HABERE YORUM KAT