Galatasaray taraftarı "Ausländer raus" sloganı attı mı?

Galatasaray taraftarı "Ausländer raus" sloganı attı mı?

Galatasaray'ın galibiyetini ilan ettiği anda bir çok yerde taraftarlar sokaklara çıkarak kutladı. Stuttgart'taki kutlamalarda ise taraftarların "Ausländer raus" sloganları attığı video Almanlar tarafından merak konusu oldu

Galatasaray, pazar günü şampiyonluğunu ilan etti. Bu zafer, Almanya'da da çoğunlukla Türk kökenli göçmenlerin bulunduğu kalabalık gruplar tarafından kutlandı. Bu kutlamalarıdan biri olan Stuttgart'ta toplanan taraftarların, "Ausländer raus" sloganları attığı bir video ortaya çıktı.

Stuttgart'ın Schlossplatz meydanında toplanan yüzlerce Galatasaray taraftarı, Süper Lig zaferini coşkuyla kutladı. Sosyal medyada paylaşılan bir videoda taraftarların "Ausländer raus" diye bağırdığı görülüyor. Bu görüntüler X platformunda hızla yayıldı. Stuttgart polisi, olayı Twitter üzerinden duyurarak, "Bilgi için teşekkürler. Suç unsuru olup olmadığı incelenecek." şeklinde kısa bir açıklama yaptı.

Polisin açıklamasına göre, Schlossplatz'da izinsiz toplanan kalabalık arasında 18 kişi gözaltına alındı. Bu kişiler, yasadışı havai fişek veya diğer piroteknik malzemeleri ateşlemekle suçlanıyor. Öncesinde, şehirde birçok araç konvoyu ve yoğun korna sesleriyle kutlamalar yapıldı.

Videonun bir montaj olup olmadığı henüz teyit edilmedi. Takımlarının galibiyetinin kutlandığı bir ortamda Türk kökenli göçmenlerin "Ausländer raus" diye slogan atmalarına ise bir anlam verilemiyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT