"Futbol kahini" Schweinsteiger şampiyon takımları açıkladı

"Futbol kahini" Schweinsteiger şampiyon takımları açıkladı

"Futbol kahini" Schweinsteiger kısa bir sosyal medya klibinde, 2024'teki en önemli futbol müsabakalarının kazananları için tahminler yapıyor ve açık bir Alman hakimiyeti öngörüyor... İngiltere'de ise sürpriz şekilde "Aston Villa şampiyon" diyor.

Alman eski milli futbolcu Bastian Schweinsteiger bu yıl "futbol kahini" olarak sosyal medya aracılığıyla bazı tahminlerde bulunuyor.

Schweinsteiger kısa bir sosyal medya klibinde, 2024'teki en önemli futbol müsabakalarının kazananları için ipuçlarını veriyor ve açık bir Alman hakimiyeti öngörüyor. Schweinsteiger'e göre Almanlar zirveye çıkacak.

"BAYERN MÜNİH ŞAMPİYON"

Schweinsteiger, Avrupa'nın önde gelen çeşitli turnuvalarını ya da liglerini tek tek ele aldığı ve her bir turnuvanın muhtemel galibini belirlediği klibinin yanına "Önümüzde harika spor olaylarıyla dolu bir yıl var" notunu düşüyor. Schweinsteiger, FC Bayern Münih'i bir sonraki şampiyon olarak belirliyor.

Schweinsteiger, şaşırtıcı bir şekilde İngiltere Premier Ligi konusunda Aston Villa'nın 2024'te şampiyon olacağına inanıyor. Birmingham kulübü şu anda Jürgen Klopp'un Liverpool FC'si ile adada birincilik için mücadele ediyor.

Bastian Schweinsteiger'in küçük bir gülümsemeyle formüle ettiği üçüncü tahmini ise biraz daha tereddütlü: Şampiyonlar Ligi'nde FC Bayern'i bir kez daha açık ara önde görüyor. Ancak hepsi bu kadar değil. 39 yaşındaki oyuncuya göre, Avrupa Ligi'nde de bir Alman şampiyon olacak, yani Bayer Leverkusen. Bu da bu yıl Avrupa'nın en önemli iki kupasının Alman takımlarının elinde olacağı anlamına geliyor.

İNGİLTERE'Yİ GÖSTERDİ

Bastian Schweinsteiger, bu yıl kendi ülkesinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nı kimin kazanacağı sorulduğunda, İngiltere'yi seçiyor.

Bastian Schweinsteiger, göz kırparak yazdığına şüphe olmayan paylaşımına gelen yorumlarda karışık tepkiler aldı.

ARTI49

FOTOĞRAF: AA

HABERE YORUM KAT