Fransız filozofa çocuğa cinsel istismar suçlaması

Fransız filozofa çocuğa cinsel istismar suçlaması

Fransız filozof Michel Foucault'nun arkadaşlarından Guy Sorman, Foucault’nun Arap çocuklara cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

Fransız filozof Michel Foucault'nun arkadaşlarından Guy Sorman, Foucault'yu “pedofili cinsel istismarcı” olmakla suçladı. The Times gazetesine konuşan Sorman, Foucault'nun 1960'ların sonunda Tunus'ta yaşadığı köyde Arap çocuklara cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

1969'da Tunus'ta yaşayan Foucault'yu ziyaret ettiğinde durumu öğrendiğini belirten Sorman, “Küçük çocuklar Foucault'nun peşinden koşup 'Peki ya ben? Beni al, beni al' diyorlardı. 8-10 yaşlarındaydılar. Foucault onlara para atıyordu ve 'Akşam 10'da her zamanki yerde buluşalım' diyordu. Her zamanki yer bir mezarlıktı. Orada erkek çocuklarla cinsel ilişkiye girerdi. Rıza konusu gündemde bile değildi” dedi.

Şahit olduğu 'ahlaki açıdan son derece çirkin' davranışı polise bildirmediğinden 'pişmanlık duyduğunu' söyleyen Sorman gördükleri için “tamamen aşağılık ve aşırı ahlaki çirkinlik dedi.


Foucault'nun işlerinin ırksal unsurları nedeniyle bundan sıyrılabildiğini belirten Sorman, basının Foucault'nun davranışının farkında olduğunu ancak Fransa'da 'filozof kralı' gibi bir 'tanrı' statüsüne sahip olduğu için bu haberleri yayınlama konusunda isteksiz davrandığını da sözlerine ekledi

KAYNAK: GAZETEDUVAR

HABERE YORUM KAT