Frankfurt'ta çok sayıda ev tahliye edildi

Frankfurt'ta çok sayıda ev tahliye edildi

Almanya'da çökme tehlikesiyle karşı karşıya oldukları tespit edilen evler boşaltılıyor. Frankfurt'ta 40 kişi, yaşadığı evden çıkmak zorunda kaldı.

Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı Frankfurt şehrinde, çok sayıda ev çökme tehlikesi nedeniyle tahliye edildi. Sindlingen'de 40 kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Nassauische Heimstätte'nin 34 kiracıya gönderdiği mektupta, mevcut hayati tehlike nedeniyle kiralanan odalara geri dönmenin ya da orada kalmanın şu anda mümkün olmadığı belirtildi.

Kiracıların konut derneği tarafından Frankfurt'ta bir otele yerleştirildiği, ancak artık dairelerine dönemeyecekleri söyleniyor.

Ocak ayında 14 kişi Sindlingen'deki Küferstraße 31 adresinde bulunan binanın bir bölümünü boşaltmıştı. Nassauische Heimstätte'ye göre bu dairelerin boşaltılmasını, 31-33 ve 27-29 numaralı iki sıra evin diğer bölgelerindeki tavanların sistematik olarak incelenmesi takip etti.

YALNIZCA BİR EVDE İKAMET MÜMKÜN

İncelemeler, 33 ve 27 numaralı evlerin tavanlarının sağlamlığının artık kanıtlanamadığını ortaya koymuştur. Şu anda sadece 29 numaralı evde oturulabiliyor. İlk incelemelere göre burada herhangi bir anormallik görülmediği belirtiliyor.

Nassauische Heimstätte tarafından kurulan bir ekip, mağdur kiracılara uygun alternatif konut bulmalarında yardımcı olacak. Frankfurter Rundschau, altı kişinin şimdiden yeni bir daireye taşındığını yazdı. Konut derneği, Salı günü dairelerini terk etmek zorunda kalan kiracılara da kalacak yeni bir yer bulunana kadar bakılacağını açıkladı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT