Frankfurt Havalimanı'nda beklemekten sıkıldı, "üzerimde üç el bombası var" dedi

Frankfurt Havalimanı'nda beklemekten sıkıldı, "üzerimde üç el bombası var" dedi

Avusturyalı adam Frankfurt Havalimanı'nda uzun süre bekleyince bir "şaka" yaptı ve "Üzerimde üç el bombası var" dedi. Bunun ardından devreye polisler girdi. Tekrardan adam ve bagajları kontrol edilirken, şakayı yapan adam hakkında soruşturma başlatıldı.

37 yaşındaki bir Avusturyalı, düşüncesizce yaptığı bir şakayla Almanya'da başını belaya soktu.

Avusturyalı adam, Frankfurt Havalimanı'ndaki güvenlik kontrolü beklenenden uzun sürünce ve Graz'a giden uçağına binmek üzereyken, güvenlik görevlilerine üzerinde üç el bombası taşıdığını iddia etti. Bu durum Frankfurt Havalimanı'ndaki Federal Polis Merkezi tarafından rapor edildi.

Ancak daha sonra şaka olduğu ortaya çıksa da, bu durum, kontrolün daha da uzun sürmesi anlamına geldi. Söz konusu durumla karşı karşıya kalan havacılık güvenliği asistanları, federal polis memurlarını çağırdı. Adamın ifadesini ciddiye almak zorunda kalan ve şakayı dinlemeyen polis; Avusturyalı yolcuyu, uçaktaki diğer yolcuları ve tüm bagajları yeniden kontrol etti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Avusturyalı, memurlara ifadesinin ciddi olmadığını ve sadece uzun tarama süreci nedeniyle bunu yaptığını açıkladı. Yapılan ek kontroller sonucunda adamın yanında el bombası olmadığı anlaşıldı. Ancak düşüncesizce yapılan bu açıklamanın sonuçları oldu. Adam sadece uçağını kaçırmakla kalmadı, aynı zamanda suç işlemiş gibi davrandığı için hakkında ön soruşturma da başlatıldı.

Polis havaalanında şaka yaparken çok dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT