Ferhan Şensoy'un vefatı sanat dünyasını yasa boğdu

Ferhan Şensoy'un vefatı sanat dünyasını yasa boğdu

Ferhan Şensoy 70 yaşında hayata veda etti. Bir süredir İstanbul Tıp Fakültesi'nde tedavi gören usta sanatçının ardından ailesi ve ünlü isimler sosyal medyada mesajlar yayınladı.

Sağlık sorunları nedeniyle geçen haziran ayında anjiyo yapılan usta tiyatro sanatçısı Ferhan Şensoy, hayata veda etti. 70 yaşındaki duayen oyuncunun vefatı sonrası ünlü isimler duygularını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İşte Ferhan Şensoy’un ardından sosyal medyada paylaşılanlar…

Melek Baykal: “Son dakika haberi düştü telefonuma ve çok kötüyüm şu anda. Çok üzgünüm… Rahatsız olduğunu biliyordum, dualar gönderdik ona ama kurtaramadık.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Tiyatromuzun duayeni Ferhan Şensoy’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Geleneksel tiyatronun yarınla güçlü bağını kurmuş çok değerli bir sanatçımızdı. Rahmet diliyorum.”

ATA DEMİRER "Çok üzüldüm.. Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dilerim
Herkesin hayatına bir noktada dokunmuştur büyük usta ,hepimizin başı sağolsun"

MERT FIRAT "Sahnemizi açtığımız ilk yılda bize cesaretlendiren. Üç kez DasDas’ı şereflendiren ustamız, kelimeler yetersiz sevgimizi ifadeye.
İlham olduğun, çığır açtığın meslek hayatımızın medarı iftiharı, ustamız,
dik duruşunla, hiç durmayan üretme azminle bizlere hep ışık oldun.
Yattığın yer incitmesin, devrin hep daim oldu daim olacak…"

GÜL SUNAL :"Tiyatromuza pek çok eser kazandıran usta oyuncu Ferhan Şensoy..
Tiyatronun neferi seni unutamayız…"
 

ZERRİN ÖZER

"TÜRKİYEMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN!
Canım Ferhan ağabeyim, Nurlar içinde yatın! Mekanınız cennet olsun!
Canım Deryamız...Canım Ferhanım, Canım Deryam BAŞINIZ SAĞOLSUN!!!
Rabbim en büyük kuvveti versin Sizlere....
TÜRKİYEMİZ EN BÜYÜK SANATÇILARIMIZDAN BİR DEĞERLİ BÜYÜĞÜNÜ KAYBETMİŞTİR!
Başımız sağolsun!"

GÜRGEN ÖZ "Yerin doldurulamaz… Çok üzgünüm. İzleyerek büyüdüğüm, ilham aldığım tüm ustalar birer birer gidiyorlar… Rahat uyuyun. Bugün Türkiye, gerçek bir sanatçısını daha yitirdi…"

Nevra Serezli: “Çok üzgünüm, tam televizyonun karşısına geçtim ve alt yazı geçti. Nefret ediyorum ustalarımızı alt yazı olarak orada görmekten. Kendi eşimde de aynı şeyi hissetmiştim. Biz maalesef aynı sahneyi hiç paylaşamadık. Ferhan Şensoy geleceğin tiyatrosunda çok önemli bir yerde olacak. Ben yazmıyorum, yazamıyorum, proje üretmiyorum, yönetmiyorum sadece yazılı bir teksti oynamaya çalışıyorum. Ferhan, öyle değil. Yazıyor, yönetiyor, üretiyor… Bir bütün. Türk tiyatrosu gerçek bir değerini kaybetti.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: “Tiyatro dünyamızın usta ismi Ferhan Şensoy'u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Sanatçımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.”

Bülent Emrah Parlak: “Hayatın en kötü günlerinden biri! Bu mesleği seçme sebebim, ilk yol göstericim, aslan gibi dimdik durabilen, cesur usta Ferhan Şensoy’u kaybettik.”

Hazal Kaya: “Ah ne büyük bir kayıp…Çok üzgünüm…Başımız sağolsun. #FerhanŞensoy”

 

HABERE YORUM KAT